W ostatnich dniach sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju jest mocno niepokojąca. Rząd postanowił wprowadzić już pierwsze zaostrzenia obowiązujących zasad.

Rząd wprowadził nowy plan walki z koronawirusem

Na czwartkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przedstawiono nowy plan walki z koronawirusem. Zasady wchodzą w życie już w sobotę.

Jak przypomina portal Lelum, już w sobotę cały kraj będzie objęty żółtą strefą, co oznacza między innymi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Okazuje się jednak, że rząd nie wyklucza wprowadzenia jeszcze bardziej restrykcyjnych obostrzeń.

Czy godziny dla seniorów są dobrym rozwiązaniem?

Kolejną decyzją rządu jest wprowadzenie godzin dla seniorów, które obowiązywać będą w godzinach 10-12 we wszystkich sklepach spożywczych czy drogeriach. Jak powszechnie wiadomo z wielu statystyk, seniorzy są grupą najbardziej narażoną na zarażenie koronawirusem.

Dlatego wprowadzamy nowe zasady celem ochrony zdrowia i życia. Apelujemy też, by seniorzy w najbliższym czasie pozostawali w domach

- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Polskiej Izbie Handlu nie podoba się ten pomysł

Zdaniem Polskiej Izby Handlu wprowadzenie godzin dla seniorów nie jest dobrym rozwiązaniem. Na początku epidemii, gdy również w godzinach przedpołudniowych zakupy mogli robić wyłącznie seniorzy, ucierpiało wiele sklepów.

Po pierwsze, małe sklepiki nie mogły skontrolować, czy w tych godzinach zakupy robią faktycznie tylko seniorzy. Po drugie, w biurowych dzielnicach w godzinach 10-12 sklepy były puste, ponieważ klientami tam były osoby głównie przed 60. rokiem życia. W konsekwencji o godzinie 12-stej tworzyły się ogromne kolejki w sklepach, co nie sprzyjało bezpieczeństwu.

Godziny dla seniorów będą zlikwidowane. Źródło: dziennikzachodni.pl
Godziny dla seniorów będą zlikwidowane. Źródło: dziennikzachodni.pl
Godziny dla seniorów będą zlikwidowane. Źródło: dziennikzachodni.pl

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY