W ostatnich dniach sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju jest mocno niepokojąca. Rząd postanowił wprowadzić już pierwsze zaostrzenia obowiązujących zasad. Jakie kroki zostaną podjęte dalej?

Jakie działania planuje wprowadzić rząd?

Na czwartkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przedstawiono nowy plan walki z koronawirusem. Zasady wchodzą w życie już w sobotę.

Jak przypomina portal Lelum, już w sobotę cały kraj będzie objęty żółtą strefą, co oznacza między innymi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Okazuje się jednak, że rząd nie wyklucza wprowadzenia jeszcze bardziej restrykcyjnych obostrzeń.

Na pytanie o to, czy w Polsce w najbliższych dniach może zostać wprowadzony stan wyjątkowy, premier odpowiedział, że nie wyklucza takiej ewentualności. Co więcej zaznaczył, że stan wyjątkowy został już wprowadzony w Czechach.

Czesi wprowadzili już stan wyjątkowy!

– Nasi sąsiedzi, Czesi i Słowacy, wprowadzili już stan nadzwyczajny. My przyglądamy się tym przepisom, które dzisiaj obowiązują i na ten moment mamy […] możliwość zastosowania dodatkowych obostrzeń i rygorów w oparciu o te przepisy, które są wdrożone – przekazał Mateusz Morawiecki.

– Jeśli sytuacja będzie ulegała dalszej eskalacji, będzie konieczność innego zarządzania środkami, to nie wykluczamy żadnej z ewentualności – zakończył premier.

Czy zatem musimy przygotować się na powtórkę sytuacji z wiosny? Nie jest to wykluczone, bowiem sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju na ten moment nie jest najlepsza! Pamiętajmy zatem o maseczkach i higienie osobistej!

Jak informował portal "Życie": KTO PAMIĘTA TĘ WPADKĘ MARCINA PROKOPA? DZIENNIKARZE NIE MOGLI POWSTRZYMAĆ SIĘ OD ŚMIECHU W PROGRAMIE NA ŻYWO

Przypomnij sobie: ZAMIERZASZ DZIŚ WIECZOREM DŁUŻEJ ZABAWIĆ NA IMPREZIE? LEPIEJ UWAŻAJ PODCZAS POWROTU. OD PÓŁNOCY OBOWIĄZUJĄ NOWE ZASADY

Portal "Życie" pisał również: LOSY BOHATERÓW PROGRAMU "ROLNIK SZUKA ŻONY" NABIERAJĄ TEMPA. DAMSKA CZĘŚĆ OGLĄDAJĄCYCH PROGRAM JEST ZACHWYCONA BRATEM PAWŁA