Już dziś, 1 sierpnia 2020 roku, dokładnie o godzinie 17:00 będzie można usłyszeć dźwięk syren alarmowych w niemalże całym kraju. Polacy w ten sposób chcą uczcić heroizm i odwagę naszych przodków biorących udział w Powstaniu Warszawskim.

W związku z tą okazją będą odbywać się także uroczystości upamiętniające owe wydarzenie – koniecznie zobacz, gdzie i o której godzinie!

Jak powszechnie wiadomo, Powstanie Warszawskie miało miejsce dokładnie 76 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku. Rozpoczęło się o godzinie 17:00 – była to tak zwana godzina „W”. Polacy wtedy tłumnie rzucili się do walki na śmierć i życie walcząc o niepodległość, o wolną Polskę.

Polacy będący pod okupacją wojsk niemieckich zaczęli bitwę, która trwała 63 dni. W tym czasie śmierć poniosło wielu niesamowicie odważnych Polaków, którzy byli gotowi oddać własne życie ku dobru kraju i ogółu. To właśnie im – walecznym powstańcom – poświęcony jest ten mały gest, który odbywa się co roku, czyli uruchomienie syren alarmowych na trzy minuty.

Syreny zawyją w całym kraju o godzinie 17:00

Taka sytuacja – jak co roku – będzie miała miejsce w większych miastach Polski. Ponadto, w Warszawie, w Parku Powstańców Warszawy na Woli od godziny 14:00 odbędą się uroczystości upamiętniające owe wydarzenie i bohaterów poległych w bitwie o wolną Polskę.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZWYCIĘZCA TRZECIEJ EDYCJI KULTOWEGO PROGRAMU RORYWKOWEGO „THE VOICE KIDS”, MARCIN MACIEJCZAK PROMUJE SWÓJ NAJNOWSZY SINGIEL. PRODUCENT UTWORU TWORZYŁ TAKŻE DLA ŚWIATOWYCH GWIAZD

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH DZIENNIKAREK ANNA KALCZYŃSKA CHWALI SIĘ OCENAMI SYNA I SZCZERZE KOMENTUJE POLSKI SYSTEM EDUKACJI. INTERNAUCI WDALI SIĘ W DYSKUSJĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: PEWIEN MĘŻCZYZNA DOTKNĄŁ OBCĄ MU KOBIETĘ. JEJ REAKCJA BYŁA NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCA I DYNAMICZNA, NAGRANIE Z CAŁEJ SYTUACJI ROBI ISTNĄ FURORĘ W INTERNECIE