Od kilku dni w Polsce zauważono nagły wzrost liczby zachorowań na COVID-19. Z czego wynika nagła zmiana i pogorszenie statystyk? Minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się w tej kwestii i uspokoił Polaków. Co takiego powiedział polityk? Dlaczego nagle liczba zachorowań tak mocno poszybowała do góry?

Jak powszechnie wiadomo, z uwagi na dynamicznie rozprzestrzeniającą się pandemię groźnego koronawirusa zarówno w Polsce (od marca), jak i na niemalże całym świecie rządzący raz po raz wprowadzali kolejne ograniczenia i obostrzenia uniemożliwiające bądź w jakimś stopniu ograniczające swobodne poruszanie się.

Kiedy tylko liczba zachorowań zaczęła maleć, owe zakazy zaczęto znosić, jednak był to widocznie błąd, gdyż od kilku dni liczba osób chorych nagle zaczęła się powiększać! Co na to minister zdrowia?

Łukasz Szumowski uspokaja Polaków!

Jak się okazuje, nagłe pogorszenie sytuacji związanej z liczbą zachorowań nie dotyczy całej Polski, a głównie górników – odbywają się właśnie przesiewy i z tego względu przypadków jest więcej.

- Mamy tu na szczęście do czynienia ewidentnie z ogniskowym charakterem tych wzrostów. To są trzy kopalnie i rodziny górników. To są też trzy duże zakłady pracy w Małopolsce. Mamy de facto ogromną część zachorowań tylko w tych miejscach - uspokaja minister zdrowia.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZWYCIĘZCA TRZECIEJ EDYCJI KULTOWEGO PROGRAMU RORYWKOWEGO „THE VOICE KIDS”, MARCIN MACIEJCZAK PROMUJE SWÓJ NAJNOWSZY SINGIEL. PRODUCENT UTWORU TWORZYŁ TAKŻE DLA ŚWIATOWYCH GWIAZD

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH DZIENNIKAREK ANNA KALCZYŃSKA CHWALI SIĘ OCENAMI SYNA I SZCZERZE KOMENTUJE POLSKI SYSTEM EDUKACJI. INTERNAUCI WDALI SIĘ W DYSKUSJĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: PEWIEN MĘŻCZYZNA DOTKNĄŁ OBCĄ MU KOBIETĘ. JEJ REAKCJA BYŁA NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCA I DYNAMICZNA, NAGRANIE Z CAŁEJ SYTUACJI ROBI ISTNĄ FURORĘ W INTERNECIE