Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych polskich duchownych. Duchowny jest także doktorem nauk teologicznych oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto, jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej - Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Inwestycje Rydzyka to żyła złota

Przedsięwzięcia księdza są w dużej mierze inwestowane z dotacji, które ksiądz otrzymuje z budżetu państwa. Dodatkowo ksiądz posiłkuje się dotacjami unijnymi.

Aktualnie w trakcie realizacji znajduje się kilka inwestycji księdza. Na wszystkie duchowny otrzymał dotację.

Ku końcowi zbliża się budowa geotermii, na która duchowny otrzymał z Unii Europejskiej 27 milionów złotych. Kolejną inwestycją zdaje się być budowa drogi dojazdowej do geotermii oraz Muzeum Pamięci i Tożsamości im. Św. Jana Pawła II.

W kwestii geotermii zauważono pewne nieścisłości. Problemem jaki zauważono w przedsięwzięciu duchownego okazała się temperatura wody, ma ona bowiem jedynie 64 stopnie Celsjusza. Okazało się, że jest ona blisko 70 stopni za niska, by mogła być używana w sieci miejskiej.

Rząd musi ponownie wspomóc finansowo duchownego...

Okazuje się, że pseudoekologiczna inwestycja Rydzyka wcale taka nie będzie. Ksiądz zamierza podgrzewać wodę przy pomocy ciepłowni gazowej, które będzie emitowała tyle gazów cieplarnianych do atmosfery, co 45 tys. samochodów!

Co ciekawe rząd przeznaczył na tę inwestycję 27 mln zł, a następnie „dorzucił” kolejne 19,5 mln zł na dobudowę ciepłowni.

Sprawą zajął się dziennikarz Michał Stasiński, który postanowił o wszystkim opowiedzieć w swoim nagraniu. Film zyskał ogromną popularność. 

Sami zobaczcie:

UWAGA. Rozsyłamy wszędzie gdzie to jest możliwe.

Gepostet von Daniel Daniel am Dienstag, 4. Februar 2020

Przypomnij sobie o… TAJEMNICA RODZINNA OJCA RYDZYKA. BRACIA NIE PRZYZNAJĄ SIĘ DO POKREWIEŃSTWA, A BRATANKOWIE ŻYCZĄ MU KONTROLI SKARBOWEJ

Jak informował portal Życie: PO WIZYCIE „PANI Z ZUS” MĘŻCZYZNA STRACIŁ CAŁY SWÓJ DOBYTEK. JAK USTRZEC SIĘ PRZED PODOBNYMI SYTUACJAMI