Jak doskonale wiemy wczoraj miała miejsce konferencja prasowa, podczas której minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu z dniem 28 grudnia narodowej kwarantanny, która potrwa aż do 17 stycznia.

Narodowa kwarantanna od 28 grudnia!

W tym czasie zamknięte zostaną galerie handlowe oraz stoki narciarskie. Nie będzie można także nocować w hotelach, nawet służbowo. Nadal nie zostaną otwarte siłownie, restauracje oraz kina czy muzea.

Na ten moment rząd nie wydał jednak żadnych konkretnych obostrzeń dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. Jedynym ograniczeniem jakie zostało obecnie nałożone jest możliwość przebywania podczas świąt maksymalnie 5 osób poza domownikami.

Ważny apel premiera!

Jak jednak informuje portal Pikio, premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na wystosowanie ważnego apelu do swoich rodaków za pośrednictwem Facebooka. Polityk zaapelował, aby podczas zbliżających się świąt ograniczyć kontakty i święta spędzić w najbliższym gronie.

- Podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia dajmy sobie nawzajem najlepsze prezenty - odpowiedzialność i solidarność – brzmi wpis polityka.

Premier zaznaczył, że to od tego jak spędzimy święta zależy ostateczny wynik walki z pandemią.

Warto więc spędzić Boże Narodzenie w wąskim gronie najbliższych osób, aby móc jak najszybciej powrócić do normalności! Powstrzymajmy się od podróżowania po całym kraju w celu odwiedzenia całej rodziny czy też spotkań ze znajomymi.

Jak informował portal "Życie": JAK ROBERT LEWANDOWSKI UCZCIŁ SWÓJ WIELKI SUKCES? PIŁKARZ KOLEJNY RAZ POZYTYWNIE ZASKOCZYŁ SWOICH FANÓW

Przypomnij sobie: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

Portal "Życie" pisał również: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO

Z życia gwiazd: KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM ZDECYDOWALI SIĘ NA WYJĄTKOWY GEST Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA. TO ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA DROGICH PARZE OSÓB