Nie ulega wątpliwości, że – biorąc pod uwagę ceny życia w Polsce oraz wysokość przeciętnych zarobków – koszty utrzymania w naszym kraju są dość spore, dorównują europejskim, choć, niestety, spora część Polaków zarabia o wiele mniej niż nasi zachodni sąsiedzi.

Jednak choć pensje rosną nieznacznie, koszty utrzymania drożeją coraz bardziej i nieubłaganie. Portal Money informuje, że już niedługo czekają nas kolejne podwyżki.

Śmieci. Źródło: Youtube dlaCiebietv
Śmieci. Źródło: Youtube dlaCiebietv

Gigantyczne rachunki za śmieci

Warto zauważyć, że dopiero co za śmieci płaciło się 10-15 złotych. Nie minęło wiele czasu, a rachunki Polaków wzrosły… 10 razy. Nie ma co się spodziewać obniżek – nie będzie lepiej.

Okazuje się jednak, że da się jeszcze powstrzymać podwyżki. Gminy mają nad sobą widmo kar za brak recyklingu. Jeśli zostaną one przyznane, odczujemy to na własnej skórze.

Zdaniem banku centralnego inflacja w 2021 roku może wynieść aż 3,6 procent (dla przypomnienia: w zeszłym roku było to 3,2 proc.). Droższe będą na pewno prąd i woda. Jednak to rachunki za śmieci rosną w zastraszającym tempie.

Śmieci. Źródło: Youtube dlaCiebietv
Śmieci. Źródło: Youtube dlaCiebietv

Kilka lat temu za śmieci płaciło się po maksymalnie kilkanaście złotych. Dziś jest to dziesięć razy więcej.

Wiele gmin zaczęło wiązać opłaty za śmieci ze zużyciem wody, co szczególnie dotkliwie odczują większe rodziny. Zdaniem m.in. władz Warszawy to „najbardziej sprawiedliwe z rozwiązań”, jednak oznacza to ogromne podwyżki.

Okazuje się, że śmieci będą droższe, dopóki system odzyskiwania odpadów oraz recyklingu nie będzie sprawny. Zdaniem specjalistów duże podwyżki będą ciągnąć się za nami jeszcze całymi latami.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „SANATORIUM MIŁOŚCI 3”: JANINA I ZBYSZEK JEDNAK ZOSTALI PARĄ? STAŁO SIĘ JASNE, JAK POTOCZYŁO SIĘ ŻYCIE LUBIANYCH PRZEZ WIDZÓW UCZESTNIKÓW PROGRAMU TVP

O tym się mówi w Polsce: ODWAŻNA DECYZJA PARAFII W POLSCE. KSIĘŻA ZDECYDOWALI SIĘ NA NIETYPOWY KROK CHWILĘ PRZED WIELKANOCĄ. WIERNI NIE BĘDĄ MOGLI W OGÓLE WEJŚĆ DO KOŚCIOŁA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA ZORIENTOWAŁA SIĘ, ŻE SZNUREK NA KLAMCE AUTA NIE ZNALAZŁ SIĘ TAM BEZ POWODU. JEJ PRZERAŻENIE OKAZAŁO SIĘ SŁUSZNE

Z życia gwiazd: ROBERT LEWANDOWSKI OTRZYMAŁ KIEPSKIE WIEŚCI! UWIELBIANY PIŁKARZ MA DRUZGOCĄCĄ DIAGNOZĘ LEKARZY. SZYKUJE SIĘ DŁUGA PRZERWA? NIE MA CO LICZYĆ NA REKORD