Niestety, w naszym kraju wciąż obserwujemy bardzo duży wzrost zakażeń koronawirusem. Sytuacja nie jest najlepsza, dlatego też powinniśmy stosować się do zaleceń jakie przekazuje rząd.

Sytuacja nadal nie ulega poprawie!

Wczorajszy raport Ministerstwa Zdrowia znów nie napawał optymizmem. W niedzielę, 23 sierpnia potwierdzono bowiem 581 kolejnych zakażeń koronawirusem, a w wyniku zakażenia zmarły cztery osoby. Najgorsza sytuacja jest obecnie w Małopolsce.

Od początku pandemii w naszym kraju potwierdzono 61 762 przypadki koronawirusa, a 1955 osób spośród zakażonych zmarło. Niestety musimy liczyć się z tym, że liczby te będą w kolejnych dniach rosnąć.

W obliczu takiej sytuacji niezwykle ważne jest przestrzeganie zaleceń o jakich informuje nas Ministerstwo Zdrowia. Na ten moment najważniejsze jest korzystanie z maseczki ochronnej w miejscach zamkniętych, a także dezynfekcja rąk oraz utrzymywanie bezpiecznej odległości od innych osób, która wynosi 1,5 metra.

Jak informuje portal Pikio, Ministerstwo Zdrowia zwróciło uwagę na pewien problem, który jest bardzo powszechny wśród naszych rodaków. Jak się bowiem okazuje, zdecydowana większość z nas źle nosi maseczkę ochronną, co powoduje, że jest ona nieprzydatna.

Bardzo ważna informacja!

Ministerstwo Zdrowia oraz Kancelaria Premiera opublikowały na swoim Twitterze infografikę, która pokazuje jak korzystać z maseczki w taki sposób, aby spełniała ona swoją rolę. Konieczne jest, aby maseczka całkowicie zakrywała nos oraz usta.

Niesamowicie ważne jest też to, aby regularnie prać maseczki wielokrotnego użytku, a maseczki jednorazowe często wymieniać na nowe! Pamiętajmy o tych zasadach!

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ OSTATNIE KILKA DNI, ABY DOSTAĆ SUPER GOTÓWKĘ OD RZĄDU. WARTO SIĘ POSPIESZYĆ

Przypomnij sobie: SANEPID POSTANOWIŁ ZAREAGOWAĆ NA BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI WESELNIKÓW. RAZEM Z POLICJĄ PRZEPROWADZAJĄ WZMOŻONE KONTOLE

Portal "Życie" pisał również: NOWE OGNISKO KORONAWIRUSA W JEDNYM Z NADMORSKICH MIAST. ZOSTAŁY JUŻ WDROŻONE WSZYSTKIE PROCEDURY