To już oficjalnie potwierdzona informacja. Ministerstwo środowiska zapowiedziało, że niebawem w życie wejdzie nowa ustawa. Karane będą niektóre osoby, które nie przestrzegają zasad. O co chodzi?

Jak powszechnie wiadomo, lasy w niemalże całej Polsce uchodzą za bardzo zaśmiecone. Niestety, wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo taka ilość odpadów negatywnie wpływa na stan środowiska.

W związku z tym ministerstwo środowiska wprowadza o wiele wyższe kary za śmiecenie lasów, niż dotychczas!

Za wyrzucanie śmieci do lasu kara 10 – krotnie wyższa niż dotychczas!

Michał Woś, minister środowiska dosadnie wypowiedział się o osobach, które regularnie zaśmiecają lasy państwowe – polityk chce wprowadzić o wiele większa kary, niż są dotychczas.

Ponadto, w lasach ma się także zwiększyć ilość tzw. fotopułapek z dwóch tysięcy do dziesięciu tysięcy, aby łatwiej można było takie osoby przyłapać.

Poza tym ministerstwo chce wprowadzić zasadę polegającą na tym, że karą ma być także obowiązek sprzątania lasów.

- Wypowiedzieliśmy wojnę tzw. leśnym śmieciarzom. Podnosimy kary za zaśmiecanie lasów 10-krotnie do 5000 złotych. Wprowadzamy też zasadę śmiecisz-sprzątasz. Sądy będą nakłady taki obowiązek na przyłapane osoby – powiedział w jednym z udzielonych wywiadów Michał Woś, minister środowiska.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZWYCIĘZCA TRZECIEJ EDYCJI KULTOWEGO PROGRAMU RORYWKOWEGO „THE VOICE KIDS”, MARCIN MACIEJCZAK PROMUJE SWÓJ NAJNOWSZY SINGIEL. PRODUCENT UTWORU TWORZYŁ TAKŻE DLA ŚWIATOWYCH GWIAZD

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH DZIENNIKAREK ANNA KALCZYŃSKA CHWALI SIĘ OCENAMI SYNA I SZCZERZE KOMENTUJE POLSKI SYSTEM EDUKACJI. INTERNAUCI WDALI SIĘ W DYSKUSJĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: PEWIEN MĘŻCZYZNA DOTKNĄŁ OBCĄ MU KOBIETĘ. JEJ REAKCJA BYŁA NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCA I DYNAMICZNA, NAGRANIE Z CAŁEJ SYTUACJI ROBI ISTNĄ FURORĘ W INTERNECIE