Nadal trwa dochodzenie w sprawie 3,5-letniego Kacperka, który kilka miesięcy temu wpadł do rzeki Kwisy i niestety utonął. Co ustalili śledczy?

Tym żyła cała Polska

Jak doskonale pamiętamy, chwilę przed tragicznymi wydarzeniami Kacperek był pod opieką swojego ojca. Mężczyzna zabrał synka na działkę, gdzie sam miał wraz z kolegą spożywać alkohol. Do zdarzenia doszło dokładnie 27 kwietnia bieżącego roku.

Kiedy ojciec zauważył zniknięcie syna natychmiast powiadomił matkę Kacperka. Kobieta wezwała policję, która od razu zaczęła poszukiwania chłopca. Razem z policją współpracował także Krzysztof Jackowski oraz Krzysztof Rutkowski.

Niestety, po kilku dniach ciało chłopca zostało wyłowione z rzeki Kwisy. Przed ojcem Kacperka został postawiony zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Jak informuje portal Pikio, nieustannie trwa dochodzenie w tej sprawie. Ostatnio jednak pojawiły się zaskakujące doniesienia, które to zamieściła na swoim Twitterze Grażyna Wiatr - dziennikarka Radia Zet.

Źródło: policja.pl

Niespodziewane ustalenia

Wynika z nich, że bezpośrednim powodem całej tragedii było zażycia przez Kacperka substancej zabronionych, którą ojciec chłopca przechowywał na działce. Maluch odurzył się substancjami zabronionymi i to spowodowało, że wpadł do Kwisy.

- Według biegłych środki te zostały zażyte przez dziecko doustnie na stosunkowo krótki czas przed zgonem i mogły występować u niego zaburzenia psychofizyczne odpowiadające stanowi po użyciu tej substancji, a w przypadku wchłonięcia całej substancji z żołądka do krwi (co nie nastąpiło z uwagi na zgon dziecka) doprowadziłoby to do stanu jego odurzenia - podała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

Obecnie sąd w Bolesławcu przyjął akt oskarżenia Rafała B., ojca Kacperka. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ OFICJALNA INFORMACJA. NOWYM MINISTREM ZDROWIA ZOSTAŁ ADAM NIEDZIELSKI. KIM Z WYKSZTAŁCENIA JEST SZEF RESORTU

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW