Jak wszyscy doskonale pamiętamy dodatek solidarnościowy został wprowadzony przez Andrzeja Dudę jeszcze przed wyborami. Dlatego też dodatek ten często nazywany jest „dudowe”. Ekstra gotówka miała pomóc osobom, które przez pandemię koronawirusa zostały bez pracy.

Ostatnie dni na złożenie wniosku!

Zasiłek ten wynosi 1400 złotych miesięcznie. Wszystkie osoby, które wnioskowały o dodatek solidarnościowy jeszcze w czerwcu otrzymywały wypłatę trzy razy. Natomiast ci, którzy wnioskowali dopiero w lipcu - tylko dwa razy.

Jak informuje portal Fakt, osoby które chcą jeszcze otrzymać dodatek solidarnościowy powinny się pośpieszyć. Aby otrzymać wypłatę za sierpień należy złożyć wniosek do końca miesiąca, a więc został już tylko tydzień! Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że wnioski, które wpłyną po dniu 1 września nie będą już brane pod uwagę.

Jak się okazuje, na ten moment nic nie wskazuje na to, aby dodatek solidarnościowy został przedłużony. Jednak bezrobotni nie zostaną zostawieni bez pomocy.

Bezrobotni mogą liczyć na pomoc!

Według najnowszych informacji okazuje się, że już we wrześniu zwiększony zostanie zasiłek dla bezrobotnych. Według obecnie panujących przepisów wynosi on 881,30 zł brutto przez trzy miesiące, a następnie spada do 692 złotych. Podwyżka spowoduje, że osoby bezrobotne otrzymają 1200 złotych brutto przez pierwsze trzy miesiące, a następnie 942,30 złotych.

Niestety, informacje przekazane przez resort finansów nie są najlepsze. Eksperci szacują, że do końca 2020 roku stopa bezrobocia w naszym kraju ma osiągnąć poziom 8%. Według tych prognoz, czekają nas ogromne zwolnienia, w wyniku których bez pracy może zostać kolejne 300 tysięcy Polaków.

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ OFICJALNA INFORMACJA. NOWYM MINISTREM ZDROWIA ZOSTAŁ ADAM NIEDZIELSKI. KIM Z WYKSZTAŁCENIA JEST SZEF RESORTU

Przypomnij sobie: WRACA SPRAWA 3,5-LETNIEGO KACPERKA. NIKT NIE MOŻE UWIERZYĆ W TO, CO ZROBIŁ OJCIEC I DLACZEGO DOSZŁO DO TRAGICZNYCH WYDARZEŃ

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW