Czy starsze osoby mieszkające w naszym kraju już niedługo otrzymają ogromną pomoc? O co chodzi i kto powinien uważnie śledzić komunikaty Ministerstwa?

Nowość dla seniorów!

Jak informuje portal Pikio, już niedługo najstarsze osoby będą mogły liczyć na pomoc ze strony Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wszystko to za sprawą nowego programu, który ma ruszyć już w przyszłym roku!

Od kilku lat w naszym kraju realizowane były dwa duże projekty, których celem było wsparcie osób starszych. Jednym z nich był program ASOS realizowany w latach 2014-2020, a drugi to program „Senior plus”, który rozpoczął się w 2015 roku i trwa do roku 2020. Oba programy miały na celu aktywizację społeczną seniorów.

W związku z tym, że oba projekty będą mieć swój finał wraz z końcem tego roku, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zobowiązało się do wdrożenia nowego projektu.

Na czym będzie się opierał nowy program?

Nowy program będzie nosić nazwę „Aktywni plus” i ma zostać wprowadzony w przyszłym roku i trwać aż do 2025 roku. Jak się okazuje, głównym celem projektu ma być większe zaangażowanie osób starszych w różnorodne dziedziny życia społecznego.

Program „Aktywni Plus” obejmie cztery główne obszary:

  • przygotowanie do starości;
  • partycypację społeczną;
  • aktywność społeczną;
  • wyłączenie cyfrowe.

Dzięki programowi osoby starsze mają być aktywizowane do rozwijania swojej przedsiębiorczości, a także podejmowania różnorodnych akcji charytatywnych. Co więcej program ma także zminimalizować wykluczenie cyfrowe oraz zachęcić polskich seniorów do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ OFICJALNA INFORMACJA. NOWYM MINISTREM ZDROWIA ZOSTAŁ ADAM NIEDZIELSKI. KIM Z WYKSZTAŁCENIA JEST SZEF RESORTU

Przypomnij sobie: WRACA SPRAWA 3,5-LETNIEGO KACPERKA. NIKT NIE MOŻE UWIERZYĆ W TO, CO ZROBIŁ OJCIEC I DLACZEGO DOSZŁO DO TRAGICZNYCH WYDARZEŃ

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW