Od marca nieustannie obserwujemy wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Zdaje się jednak, że w sierpniu wirus przybrał na sile, bowiem tak dużej ilości nowych przypadków nie było od początku pandemii.

Nowe ognisko koronawirusa

Nieustannie docierają do nas informacje o nowych, kolejnych ogniskach koronawirusa, Tym razem zakażona osoba to pracownik Urzędu Miejskiego w Gdyni.

Jak poinformował portal Wirtualna Polska, osoba zakażona koronawirusem już od 13 sierpnia pracowała wykorzystując możliwość pracy zdalnej, natomiast kilka dni później, bo od 17 sierpnia przebywa na kwarantannie.

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gdyni uspokaja więc, że ze względu na zastosowane procedury i wdrożenie pracy zdalnej, możliwość zakażenia innych pracowników Urzędu Miasta w Gdyni jest na bardzo niskim poziomie.

- Mimo to wszystkich zatrudnionych w UM Gdyni poinformowano o sytuacji, a przy okazji przypomniano obowiązujące zasady postępowania - brzmi oficjalny komunikat Urzędu Miasta w Gdyni.

Źródło: gdynia.pl

Wprowadzono niezbędne procedury

Na ten moment sprawy interesantów w Urzędzie Miasta w Gdyni są załatwiane tylko i wyłącznie wtedy, kiedy osoba umówi się telefonicznie na konkretną godzinę. Wszystkie osoby przebywające w budynku Urzędu Miasta muszą nosić maseczki oraz dezynfekować ręce. Co więcej, pracownicy poinformowali, że wszystkie pomieszczenia w Urzędzie Miasta były ozonowane.

- Pracownikom cyklicznie przypomina się o konieczności częstej dezynfekcji rąk, zachowania dystansu społecznego, a wszędzie tam, gdzie nie jest to możliwe – starannego zasłaniania zarówno ust, jak i nosa - zaznaczyli pracownicy Urzędu Miasta w Gdyni.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO PODJĘŁO ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ, JEST MOŻLIWOŚĆ CAŁKOWITYCH ZAMKNIĘĆ. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TAKĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE