Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej kolejny raz wydał alert. Dziś Polacy znów będą musieli zmierzyć się z bardzo wysokimi temperaturami! Niektóre osoby muszą dziś szczególnie uważać!

Które obszary naszego kraju są najbardziej zagrożone?

Według informacji przekazanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już od rana na wielu obszarach naszego kraju odczuwalna będzie bardzo wysoka temperatura!

Obszary, w których temperatura może dojść nawet do 32 stopni Celsjusza to województwo wielkopolskie i lubuskie. Tak wysoka temperatura będzie obserwowana aż do godziny 21.

Alarmem objęte jest także województwo dolnośląskie i opolskie. Tam temperatura będzie nieco bardziej łaskawa, gdyż osiągnie około 29 do maksymalnie 32 stopni.

Ministerstwo Zdrowia przypomina!

Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia została opublikowana grafika, która przypomina nam, kto szczególnie powinien uważać na siebie podczas tak wysokich temperatur.

Pamiętajmy, że najbardziej zagrożonymi osobami, są oczywiście wszyscy cierpiący na problemy z układem krwionośnym oraz oddechowym, a także osoby starsze i niepełnosprawne oraz kobiety w ciąży i dzieci.

Podczas upałów uważać powinny także osoby, które pracują na zewnątrz. Bardzo szybko może bowiem dojść u nich do przegrzania organizmu, co może mieć poważne skutki dla zdrowia!

Pamiętajmy, aby podczas upałów osłaniać głowę, a także odpowiednio się nawadniać. Najlepiej ograniczyć spożycie alkoholi, ponieważ dodatkowo nas odwadniają. Unikajmy także miejsc, w których nie możemy schronić się w cieniu. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w nagrzanym samochodzie, nawet na chwilę!

Jak informował portal "Życie": BARDZO NIEBEZPIECZNE ZJAWISKO MIAŁO MIEJSCE W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. NAGRANIE POKAZUJE OGROMNĄ SIŁĘ ŻYWIOŁU

Przypomnij sobie: SANEPID APELUJE O ZDROWY ROZSĄDEK I ZGŁASZANIE SIĘ DO NAJBLIŻSZYCH PLACÓWEK. NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA WŚRÓD DUCHOWNYCH

Portal "Życie" pisał również: KONTROLERZY SĄ BEZWZGLĘDNI. MOGĄ ZAPUKAĆ RÓWNIEŻ DO CIEBIE, A KARY SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE