Codziennie docierają do nas informacje o nowych przypadkach koronawirusa. Niestety, zakażenia bardzo szybko rozprzestrzeniają się także wśród uczestników kościelnych nabożeństw.

Pojawiają się nowe zakażenia

Jak informuje portal Pikio, ostatnio potwierdzono zakażenie u księdza z Klępicza w województwie zachodniopomorskim. Następnie testom poddano także duchownego z miejscowości Różańsk, który także otrzymał pozytywny test na koronawirusa.

Po pozytywnych testach, które zostały przeprowadzone u duchownych. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Myśliborzu wystosowała komunikat do mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, a w szczególności jego południowych terenów.

- Chodzi o osoby, które brały udział w mszy świętej w miejscowości Różańsko. Odbyła się ona 26 lipca o godzinie 12:30 - przekazała Małgorzata Kapłan - rzecznik zachodniopomorskiego sanepidu podczas wywiadu udzielonego w stacji TVN24.

Obecnie do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej zgłosiło się 60 osób. Wszystkie zostały skierowane na kwarantannę i będą u nich przeprowadzone testy na koronawirusa.

Sytuacja wciąż się pogarsza

Zakażenia wśród duchownych w województwie zachodniopomorskim nie są jednak odosobnionymi przypadkami. Kilka dni temu duchowny zakażony koronawirusem spowiadał oraz rozdawał komunię w miejscowościach Żelichów, Klępicz, Nowe Objezierze i Stare Objezierze.

- Otaczamy modlitwą Księdza i wszystkich, od których przyjął zakażenie, a także potencjalnie zagrożonych oraz służbę zdrowia i służby sanitarne (…) W związku z zakażeniem koronawirusem na terenie Parafii w Klępiczu prosimy wszystkich mieszkańców i przebywających na tym terenie gości o odpowiedzialną współpracę ze służbami sanitarnymi. W sobotę (1 sierpnia) świątynie parafii są odkażane, dlatego nie jest w nich sprawowana liturgia - taki komunikat pojawił się na stronie Kurii Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Portal "Życie" pisał również: KONTROLERZY SĄ BEZWZGLĘDNI. MOGĄ ZAPUKAĆ RÓWNIEŻ DO CIEBIE, A KARY SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE