Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała dzisiaj rano o kolejnych zakażeniach w województwie.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono ich aż 118, a wyzdrowiało zaledwie 18, co spowodowało wzrost liczby aktywnych i niewyleczonych zakażeń do 2 267 przypadków.

Zmienił się również bilans zgonów. Służby podały, że z powodu zakażenia wirusem Sars-CoV 2 zmarły w Małopolsce dwie kolejne osoby, które mieszkały w powiecie bocheńskim i nowotarskim.

Koronawirus w Małopolsce

Od początku pandemii w województwie małopolskim łącznie zachorowało 4 142 ludzi, z czego zmarło 76, a wyzdrowiało 1 789. Obecnie prawie 12 tysięcy jest pod nadzorem służb sanitarnych.

fot. WSSE w Krakowie

Sytuacja w Polsce

Według prognoz, w naszym kraju jeszcze w tym tygodniu przekroczymy 50 tysięcy zachorowań. Od marca zakaziło się już 48 789 osób, z czego zmarło 1 740, a wyzdrowiało 37 565.

To też może cię zainteresować: Kraków: bary mleczne dalej cieszą się sporą popularnością. Gdzie można zjeść tanio i smacznie w mieście

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kraków: brakuje osób do pracy w domach pomocy społecznej. Jakie są przyczyny tej sytuacji

O tym się mówi: Kraków: szpital największym ogniskiem koronawirusa w mieście. Placówka zamyka kolejne oddziały