Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed silnymi burzami z gradem. Chodzi o niemal całą Polskę! Alert obejmie aż 13 województw.

IMiGW ostrzega przed silnymi burzami z gradem. Gdzie nie będzie bezpiecznie?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia dla następujących województw: podlaskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: interia.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: interia.pl
Pogoda ulegnie zmianie. Źródło: interia.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zamieściło w sieci pilny komunikat dotyczący sytuacji meteorologicznej w Polsce. W komunikacie RCB przypomina o najważniejszych zasadach, do których należy się stosować podczas burzy.

Najważniejszym punktem, którego należy bezgranicznie przestrzegać podczas burzy to unikanie otwartych przestrzeni. Kolejnym bardzo ważnym punktem, który należy stosować podczas burzy to nie chowanie się pod drzewami. Podczas burzy z silnym wiatrem może dojść do złamania drzewa, które może spaść bezpośrednio na nas. Do swojego wpisu RCB dodał również mapę z zaznaczonym na żółto województwami objętymi alertem.

Jak informował portal "Życie": TRUDNA SYTUACJA GWIAZDY „STULECIA WINNYCH”. AKTORKA ROBI WSZYSTKO, BY ODZYSKAĆ DAWNY WYGLĄD, MAŁO NIE STRACIŁA OKA, CO SIĘ STAŁO