Nieustannie docierają do nas informacje na temat kolejnych wykrytych ognisk koronawirusa w naszym kraju. Sytuacja niewątpliwie jest bardzo poważna, bowiem liczba osób zakażonych rośnie bardzo szybko.

Zakażonych może być bardzo dużo osób!

Jak informuje portal Pikio, nowe ognisko koronawirusa zostało wykryte w jednej z ulubionych restauracji wielu Polaków. Mowa tutaj o restauracji McDonald’s na południu Polski.

Jak donosi portal, zakażony koronawirusem jest jeden z pracowników lokalu. Sytuacja jest bardzo poważna, bowiem z usług restauracji nieustannie korzystają tysiące osób. Sanepid apeluje do klientów restauracji o szybki kontakt!

- W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym, związanym z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt osoby, które w dniach 27 lipca - 2 sierpnia 2020 r. były klientami Restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Katowickiej i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19 - brzmi komunikat opublikowany przez sanepid w Dąbrowie Górniczej.

Jak zgłosić się do sanepidu?

Kontaktować można się pod numerami telefonów:

  • (32) 727-58-71;
  • (32) 727-58-72;
  • (32) 536-746-412.

Można również zwrócić się do sanepidu mailowo pod adresem: [email protected]

- W przypadku wiadomości przesłanej na adres e-mail proszę o zamieszczenie numeru telefonu oraz informacji o dniu i godzinie pobytu w restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej - dodaje sanepid.

Do sanepidu powinny zgłaszać się osoby, u których występują charakterystyczne objawy koronawirusa takie jak gorączka, suchy kaszel lub osłabienie.

Pamiętajmy, aby nie bagatelizować objawów, ale natychmiast zgłaszać się do sanepidu. Nie zastosowanie się do zaleceń może poskutkować rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zakażaniem kolejnych osób w naszym otoczeniu.Oświadczenie McDonald’sa dotyczące restauracji w Dąbrowie Górniczej

W dniu 2 sierpnia pracownik restauracji McDonald’s w Dąbrowie Górniczej (ul. Katowicka 1C), poinformował przełożonych o pozytywnym wyniku badania na obecność koronawirusa. Decyzją stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pracownicy, którzy mieli z nim kontakt w restauracji, zostali poddani kwarantannie, a w najbliższych dniach przejdą testy na obecność koronawirusa. Niezależnie od tej decyzji, prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną odsunęliśmy od pracy również osoby mające kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach. Zakażony pracownik czuje się dobrze i znajduje się pod nadzorem służb medycznych. Pozostajemy z nim w kontakcie i jesteśmy gotowi udzielić mu wszelkiej niezbędnej pomocy.

Dezynfekcja została przeprowadzona przez profesjonalną firmę, a po otrzymaniu informacji z Sanepidu o braku przeciwwskazań, restauracja została ponownie otwarta przy udziale załogi, która nie miała kontaktu z osobą zakażoną. Ze względu na ograniczony skład osobowy restauracji, sala jadalna jest niedostępna dla gości. Zamówienia obsługiwane są jedynie poprzez linię McDrive w zmniejszonym wymiarze godzin.

W związku z prowadzonym postępowaniem epidemiologicznym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej prosi o kontakt telefoniczny osoby, które w dniach od 27 lipca do
2 sierpnia 2020 roku były gośćmi restauracji i obserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19.

Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki). Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań.
***
McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie
w Polsce działa 445 restauracji sieci, które zatrudniają blisko 25 000 osób. 386 z nich to obiekty prowadzone przez 72 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

Jak informował portal "Życie": ŁUKASZ SZUMOWSKI ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT LOKALNYCH OBOSTRZEŃ. ZAPOWIADA SUROWE KARY

Przypomnij sobie: SANEPID APELUJE O ZDROWY ROZSĄDEK I ZGŁASZANIE SIĘ DO NAJBLIŻSZYCH PLACÓWEK. NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA WŚRÓD DUCHOWNYCH

Portal "Życie" pisał również: KONTROLERZY SĄ BEZWZGLĘDNI. MOGĄ ZAPUKAĆ RÓWNIEŻ DO CIEBIE, A KARY SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE