Jak podaje portal "Interia", do 373 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pracowników firmy Ami w Mikstacie pod Ostrzeszowem w województwie wielkopolskim. To największe ognisko epidemiczne na terenie Wielkopolski. W zakładzie pracuje 781 pracowników. "Od środy jest wzrost o 60 osób" - poinformował Tomasz Stube, wojewoda wielkopolski.

Największe ognisko koronawirusa w Wielkopolsce

Zarząd firmy zdecydował o wstrzymaniu produkcji do odwołania. W najbliższy piątek (7 sierpnia) pracownicy zostana ponownie poddani testom na koronawirusa. Wojewoda zdecydował o wysłaniu do Mikstatu mobilnego punktu, w którym pobierane będą wymazy. Mieszkańcy będą mogli z niego korzystać przez dwa dni.

Pierwszy przypadek zakażenia wśród pracowników zakładu przetwórstwa drobiu w Mikstacie wykryto 24 lipca. "Źródłem zakażenia był pracownik tej firmy. W chwili obecnej mamy wszystkie osoby przebadane" - informował w poniedziałek wojewoda wielkopolski.

YouTube

Sytuacja zakożonych

Większość chorych przechodzi zakażenie bezobjawowo lub skąpoobjawowo i przebywa w domu.
"Zdecydowana większość jest w stanie ogólnym dobrym" - informował Stube. Hospitalizowano zaledwie kilka osób. Kwarantanną objętych jest 233 osoby.

W całym województwie wielkopolskim od początku pandemii koronawirusa odnotowano łącznie 4 230 przypadków zakażenia koronawirusem. 202 osoby zmarły w wyniku COVID-19, a 2802 wyzdrowiały.

Pixabay

Jak myślicie w najbliższych dniach można się spodziewać spadku liczby zakażeń?

To też może cię zainteresować: Minister zdrowia Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie wprowadzenia obostrzeń. Zmiany dotkną wiele branż

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszająca historia kobiety, która w kilka godzin po narodzinach córki zrobiła coś niesamowitego. 50 osób zawdzięcza jej życie

O tym się mówi w Polsce: Ministerstwo Zdrowia wprowadzi nowe obostrzenia. Kogo będą dotyczyły

O tym się mówi na świecie: Książę Filip nie narzeka na swoje zdrowie? Ostatnie fotografie pokazują, że monarcha ma powody do radości