Jak podaje portal "Interia", na konferencjo odbywającej się w czwartek 6 sierpnia, szef resortu zdrowia poinformował o wprowadzeniu restrykcji w 19 powiatach najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa. "Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń" - poinformował Miister Zdrowia. Co to oznacza?

Najbardziej dotknięte epidemią koronawirusa powiaty w Polsce

"W dziewięciu najbardziej dotkniętych epidemią powiatach większe restrykcje, w 10 nieco mniejsze" - poinformował Łukasz Szumowski. Mieszkańcy powiatów z dużą liczbą zachorowań będą musieli nosić maseczki wszędzie w przestrzeni publicznej. Znalazły się tu powiaty z Wielkopolski, Małopolski, Śląska i województwa łódzkiego.
W "powiatach czerwonych i pomarańczowych" zmniejszona zostanie również liczba osób mogących uczestniczyć w weselach. W tych pierwszych uczesticzyć będzie do 50 osób, w tych drugich do 100.

YouTube

W tych powiatach wracają restrykcje
W powiatach czerwonych ponadto zakazana będzie organizacja targów, wydarzeń o charakterze kulturalnym. Zamknięte zostaną w nich siłownie,kluby fitness, kina oraz sanatoria. Wydarzenia sportowe będą mogły się odbywać, ale bez obecności publiczności.
Do kategori czerwonych ministerstwo zdrowia zaliczyło następujące powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, w Rudzie Śląskiej, rybnicki, w Rybniku i pow. wodzisławskim.

Do kategori pomarańczowe zaliczono z kolei powiaty:wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski i Przemyśl.

"Chcemy, by rozporządzenie ws. nowych obostrzeń w powiatach zaczęło obowiązywać od soboty. Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń" - powiedział Łukasz Szumowski.

YouTube

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?