W drużynie siatkarskiej Trefl Gdańsk wykryto piętnaste już zakażenie koronawirusem. Wśród chorych jest 12 zawodników i trzech członków sztabu szkoleniowego.

Reszta osób w poprzednim badaniu otrzymała wyniki ujemne, ale zostaną one ponownie powtórzone aby powstrzymać rozprzestrzenianie się tego ogniska koronawirusa.

„Powtórne badania przechodzą tylko członkowie drużyny, ponieważ w przypadku pracowników klubu od ostatniego kontaktu z zawodnikami i sztabem szkoleniowym minęły już dwa tygodnie i u żadnej z osób nie pojawiły się żadne niepokojące objawy. W pełni stosujemy się do wszystkich zaleceń Inspekcji Sanitarnej” – informuje prezes klubu.

Trudna sytuacja

Z powodu koronawirusa musiano przerwać treningi, a także zrezygnować z marzeń o udziale w turnieju Grand Prix na plaży przy molo w Brzeźnie.

fot. Polsat Sport

Obecna sytuacja zaburzyła też cały plan treningowy przed sezonem 2020/2021. Trener Michał Winiarski zapewnia jednak, że po zakończeniu kwarantanny i powrocie zawodników treningi zostaną wznowione.

Rozgrywki PlusLigi rozpoczną się już za nieco ponad miesiąc, 12 września. Trefl pierwszy mecz rozegra z Asseco Resovią Rzeszów.

To też może cię zainteresować: Gdańsk: coraz więcej osób zgłasza się na badania na obecność COVID-19. Gdzie można je wykonać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: ZTM zachęca do kupowania online. O ile tańsze są bilety

O tym się mówi: Gdańsk: Nowa korekta rozkładu jazdy. Będzie więcej kursów wieczornych jednej z linii tramwajowych