Bilety umożliwiające przejazd pojazdami komunikacji miejskiej w Gdańsku można kupić w Punktach Obsługi Klienta ZTM, w biletomatach, placówkach handlowych, u kierowców i motorniczych lub poprzez aplikacje na urządzenie mobilne.

Teraz ZTM zachęca by korzystać bardziej z tej ostatniej opcji. Bilet normalny jest wówczas tańszy o 20 groszy i zamiast 3,80 kosztuje 3,60 zł, a cena biletu ulgowego spada o 10 groszy i wynosi 1,80.)

„Coraz więcej osób korzysta z różnych aplikacji na co dzień. A dzięki tym, które pozwalają kupić bilet komunikacji miejskiej, nie trzeba szukać biletomatu lub kiosku. Nie jest potrzebna gotówka ani karta płatnicza, wystarczy mieć smartfon. W przypadku biletu na jeden przejazd można też zaoszczędzić pieniądze” – przekonuje Dyrektor ZTM.

fot. gdansk.pl

Które aplikacje wybrać?

Kupić bilety online można używając:

- GoPay,

- jakdojade.pl,

- moBiLET,

- mPay,

- SkyCash,

- zbiletem

To też może cię zainteresować: Gdańsk: miasto też może pochwalić się nawiedzonymi domami i tajemniczymi historiami. Które miejsca warto sprawdzić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: służby notują kolejny wzrost zakażeń. Są nowe dane odnośnie koronawirusa

O tym się mówi: Gdańsk: Nowa korekta rozkładu jazdy. Będzie więcej kursów wieczornych jednej z linii tramwajowych