W ostatnim czasie skala zarażeń koronawirusem w Polsce jest już coraz większa. Po pierwszej fali paniki, jaka przetoczyła się przez cały kraj, wprowadzenia surowych obostrzeń i przestrzegania ich niemal przez wszystkich, prawie nie ma już śladu.

Minęło już ponad pięć miesięcy od czasu, gdy w naszym kraju odnotowano pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. W ciągu minionego czasu nie było jednak tak szybkiego przyrostu zachorowań.

To nie przeszkadza władzom w głoszeniu szkodliwych teorii. Głowa państwa sugerowała, że maseczki powinno się nosić… no, chyba, że ktoś nie lubi lub nie chce tego robić. Z kolei premier jakiś czas temu ogłosił, że pandemia „jest już w odwrocie” i „nie ma się czego bać”. Jak widać – jest konsekwentny w swoich poglądach.

Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press
Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press
Mateusz Morawiecki. Źródło: oko.press

Mateusz Morawiecki złamał przepisy

Mateusz Morawiecki już od jakiegoś czasu wysyłał sygnały, jakoby koronawirus nie był wcale taki groźny. Patrząc jednak na to, że niemal codziennie bite są rekordy zachorowań, warto byłoby poddać się autorefleksji.

Jak podaje portal Lelum, premier ignoruje zasady bezpieczeństwa, zaś Łukasz Szumowski… staje w jego obronie. To wskazuje na fakt, że „co wolno wojewodzie…” – jak widać, rządzący mogą sobie pozwolić na dużo więcej.

Zapowiadano już kontrole w sklepach, a także zmianę reguł, tak, by sprzedawcy mogli odmówić obsługi tym osobom, które nie zasłaniają nosa oraz ust.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że premier Mateusz Morawiecki został przyłapany w nadmorskim sklepie bez maseczki. Co na to minister zdrowia, Łukasz Szumowski?

- Czy premier miałby ją nosić np. na wolnym powietrzu, podczas któregoś ze służbowych wyjazdów? Zostałby zaraz oskarżony o nadmierną demonstrację – próbował usprawiedliwić Szumowski.

W tej samej rozmowie z dziennikarzem informował, że przestrzeganie obostrzeń i panujących przepisów będzie sprawdzane przez odpowiednie służby, a pożądane zachowania – egzekwowane. Dziwi więc fakt, że o niedostosowaniu się premiera do rządowych nakazów nie spotkało się z inną reakcją ministra zdrowia.

Przypomnij sobie o… HENRYKA KRZYWONOS I JEJ POTĘŻNA EMERYTURA. CZYM SIĘ POLSCE ZASŁUŻYŁA GDAŃSKA TRAMWAJARKA

Jak informował portal Życie: CZY NA TERENIE PARKU MOŻEMY ZBIERAĆ GRZYBY? ZA NIEKTÓRE CZYNNOŚCI GROŻĄ WYSOKIE KARY

Portal Życie pisał również o… KINGA DUDA UJAWNIŁA, W JAKIEJ LONDYŃSKIEJ KANCELARII ODBYWAŁA STAŻ. NA JAKIE ZAROBKI MOGŁA LICZYĆ?