Na wczorajszej konferencji prasowej Łukasz Szumowski zapowiedział, że w niektórych regionach naszego kraju powrócą obostrzenia i będą one surowo egzekwowane.

Rząd postanowił przywrócić obostrzenia w niektórych regionach naszego kraju

Minister zdrowia Łukasz Szumowski udzielił wywiadu dla „Faktu”. Przyznał w nim, że nie jest on zdenerwowany zachowaniem osób, które nie przestrzegają zaleceń, jednak podkreślił, że sytuacja w jakiej obecnie się znajdujemy jest dość poważna i powrót obostrzeń w niektórych, najbardziej zagrożonych powiatach jest niesamowicie ważny.

Łukasz Szumowski przyznał także w wywiadzie, że pomimo pięknej wakacyjnej pogody odradza wyjeżdżanie w rejony naszego kraju, w których możemy spodziewać się bardzo dużego tłoku. Twierdzi, że lepiej wybrać jest ustronne, mniej uczęszczane miejsca i unikać tłumów.

Co twierdzi na ten temat ekspert?

Na temat lokalnych obostrzeń głos zabrał także dr Andrzej Trybeusz - epidemiolog. Specjalista uważa, że rząd zdecydowanie zbyt późno wdrożył plan lokalnych obostrzeń, jednak jak dodał „lepiej późno niż wcale”.

Co więcej, epidemiolog podkreślił, że plan rządu, który zakłada nakładanie obostrzeń tylko w tych regionach, w których wzrost zakażeń faktycznie jest znaczący to bardzo dobry pomysł. Ekspert twierdzi, że nie ma sensu ponownie traktować jednakowo całego kraju, a szczególnie tych miejsc, w których sytuacja jest stabilna.

Pamiętajmy, że aby skutecznie opanować rozwój epidemii niezwykle ważne jest stosowanie się do zaleceń. Niestety, ostatnio w naszym kraju zaobserwowano bardzo duży wzrost przypadków zachorowań na koronawirusa, a Polacy na wakacjach chyba zapomnieli o przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Portal "Życie" pisał również: KONTROLERZY SĄ BEZWZGLĘDNI. MOGĄ ZAPUKAĆ RÓWNIEŻ DO CIEBIE, A KARY SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE