Jerzy Pilch, jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy wczoraj odszedł, zostawiając całe rzesze fanów, którzy nie mogą w to uwierzyć… Czy artysta zmarł samotnie? Co wiadomo o życiu prywatnym Jerzego Pilcha?

Jerzy Pilch to bez wątpienia jeden z najbardziej utalentowanych i uwielbianych przez Polaków pisarz, felietonista, a także scenarzysta filmowy, którego twórczość, a zarazem charakter są lubiane przez tysiące osób. Najpopularniejsze oraz nagrodzone licznymi nagrodami utwory artysty to „Pod Mocnym Aniołem” czy „Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej”.

Mężczyzna od wielu lat cierpiał na chorobę Parkinsona, a także poruszał się na wózku inwalidzkim. Twierdził, że Polska nie jest przystosowana pod względem infrastruktury dla osób niepełnosprawnych.

- Wysokie krawężniki, a i te niskie, ale o ostrym profilu, wystające włazy studzienek kanalizacyjnych, wąskie przejścia, trudne przejazdy przez tory tramwajowe, (…) szybko zmieniające się światła. (…) płaszczyzna pod stopami to są pasma nieraz nie do przejścia – mówił Jerzy Pilch.

Czy pisarz był samotny?

Jak się okazuje, mężczyzna bardzo mocno chronił swoje życie prywatne, jednak związany był z wiele lat młodszą od siebie kobietą, która pozostała u jego boku aż do samej śmierci.

Zarówno rodzina, znajomi, fani, jak i inne znane postacie ze smutkiem wspominają Jerzego Pilcha.

- Panie Jerzy. Przecież byliśmy umówieni... - napisał pod opublikowanym na Instagramie zdjęciem dziennikarz Kuba Wojewódzki.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE ZMIANY W PRZEPISACH DLA KIEROWCÓW. MOŻESZ ZAPŁACIĆ MANDAT W WYSOKOŚCI 5 TYSIECY ZLOTYCH, NIE PROWADZĄC NAWET POJAZDU. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZY POGODY NA LATO BUDZI NIEPOKÓJ. METEOROLODZY TWIERDZĄ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ ZMAGAĆ Z GWAŁTOWNYMI ZJAWISKAMI ATMOSFERYCZNYMI I SUSZĄ