Adam Adamonis jest znany polskiej publiczności dzięki roli w „Przyjaciółkach”. Niewiele osób wie o ty, że jest on także tancerzem, co więcej – instruktorem tańca sportowego. Kolejną niespodzianką okazało się to, że jakiś czas temu aktor zmienił… nazwisko!

Kiedyś nazywał się Adam Krawczyk, lecz zdecydował się na zmianę ze względu na swojego dziadka, który zmarł kilka lat temu.

– „Zmiana nazwiska pojawiła się z pragnienia, a nie z potrzeby, że coś mi to da. Poczułem, że albo je wezmę, będzie ze mną i będę cały czas trzymał taką ideę i energię dziadka, albo nie. Nie było ważne, że wykonując zawód, pracowałem na nazwisko Krawczyk. Dopiero później pojawiła się chwila zastanowienia, pomyślałem, że ludzie mogą mnie nie kojarzyć” – powiedział aktor w wywiadzie dla agencji „LifeStyle Newseria”.

Przyzwyczaić się do nowego nazwisko było trudno:

– „Na planie „Przyjaciółek” reżyser na początku mówił do mnie: „Adonis zaczynamy”. Nie mógł się przyzwyczaić. Teraz już mówi poprawnie i wszyscy zaczynają mówić. Czasem jednak ludzie pytają: „Wziąłeś to nazwisko, żeby mieć lepsze brzmienie, tak?”. Odpowiadam wtedy: „Jeśli tak myślisz, to tak” – tłumaczy aktor.

Zmiana nazwiska stała się rzeczą normalną także wśród innych gwiazd. Borys Szyc nazywał się Borys Michalak, Violetta Arlak zmieniła nazwisko z „Zmarlak”. Violetta Kołakowska była Violą Kołek, a piosenkarz Jerzy Pająk – to właściwie Jerzy Połomski. Martyna Wojciechowska miała na imię Marta.

ŻYCIE poleca także: WIECZORKOWSKI ZABRAŁ NA PREMIERĘ FILMU SWOICH SYNÓW. WYGLĄDALI RAZEM ŚWIETNIE!

Przeczytaj: PUBLIKACJA MAŁGORZATY SOCHY WYWOŁUJE ZACHWYT WŚRÓD FANÓW!

źródło: „party.pl”