Elżbieta Jaworowicz, znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, od lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. Jej charakterystyczny uśmiech towarzyszy widzom w programie "Sprawa dla reportera". Jednak mało kto wie, że panieńskie nazwisko tej popularnej prezenterki to Latawiec. Historia życia Jaworowicz jest pełna niespodzianek i zwrotów akcji, co sprawia, że jest ona postacią wyjątkową w świecie mediów.

Elżbieta Jaworowicz, przedtem Latawiec, rozpoczęła swoją karierę medialną od skromnych początków. Zanim stała się gospodynią jednego z najpopularniejszych programów interwencyjnych w Polsce, zdobyła dyplom na filologii hebrajskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie ukończyła zaocznie Wyższe Studium Zawodowe Realizacji Telewizyjnych Programów Dziennikarskich w łódzkiej Filmówce. Jednak to nie nauka, ale jej wyjątkowy talent do dziennikarstwa zaprowadził ją na szczyt.

Początkowo Elżbieta Jaworowicz prowadziła w TVP jedynie kącik filmowy, ale z czasem przekonała kierownictwo stacji do stworzenia własnego programu interwencyjnego. W programie "Sprawa dla reportera" pełniła rolę wydawcy i była odpowiedzialna za tzw. dokrętki filmowe. To właśnie ten program stał się ikonicznym w jej karierze i zyskał ogromne uznanie widzów.

Program "Sprawa dla reportera" nie zawsze wyglądał tak, jak obecnie. Wcześniej osoby proszące o pomoc gościły w studiu i opowiadały o swoich problemach, a dziennikarze podejmowali się interwencji na podstawie przeprowadzonych rozmów. Obecna formuła programu zyskała popularność na początku lat 90., a dzięki niej Jaworowicz stała się jeszcze bardziej rozpoznawalną.

Ale życie osobiste Elżbiety Jaworowicz również jest pełne tajemnic. Jej nazwisko zawdzięcza drugiemu mężowi, rajdowcowi Lechowi Jaworowiczowi, ale to małżeństwo okazało się katastrofą. W rozmowie z "Vivą" dziennikarka przyznała, że "dzieliło ich wszystko", od upodobań po system wartości i styl życia. Jednak dzisiaj mają poprawne stosunki, a Elżbieta Jaworowicz widzi sens w tych trudnych doświadczeniach.

W mediach krążyły również plotki, że drugie małżeństwo Jaworowicz rozpadło się ze względu na "bliską znajomość" z piosenkarzem Wojciechem Gąssowskim. Jednak sama dziennikarka stanowczo zaprzeczyła tym plotkom, twierdząc, że ich związek opierał się raczej na przyjaźni niż na romansie.

Trzecim i obecnie szczęśliwym mężem Elżbiety Jaworowicz jest Eugeniusz Mleczak, były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej. Para znalazła się u boku siebie w latach 90., a ślub wzięli w roku 2010. Jaworowicz opisuje go jako oddanego przyjaciela, który łączy w sobie delikatność, wrażliwość oraz męskie cechy i umiejętności.

"Jestem szczęśliwa, kocham i jestem kochana. Sądzę, że po raz pierwszy w życiu jestem kochana naprawdę. Mam nareszcie oddanego przyjaciela. To rzadkie połączenie delikatności, wrażliwości z bardzo męskimi cechami i umiejętnościami. To pierwszy mężczyzna, z którym mogę rozmawiać o wszystkim. O poezji, sztuce. Zna na pamięć fragmenty 'Mistrza i Małgorzaty' Bułhakowa. Zna się na budowie domu i samolotu. Jest lotnikiem" - podsumowała Jaworowicz.

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Moja mama wyjechała pracować za granicę. Nie pisała i nie dzwoniła. Potem, po pewnym czasie, przyjechała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ksiądz grzmiał z ambony. Padły ostre słowa o kobietach