Jak podaje portal "Genialne", nie ma chyba nikogo, kto nie znałby kulinarnego zastosowania liści laurowych. Okazuje się jednak, że równie dobrze mogą się sprawdzić w czasie prania. W czym pomogą?

Liście laurowe do prania

Każdemu choć raz zdarzyło się wrócić do bębna pralki ubranie, które zafarbowało inne. Wiele osób zastanawia się, jak poradzić sobie z tym problemem? Okazuje się, że z pomocą może przyjść liść laurowy. Na czym polega patent?

Wystarczy włożyć do woreczka na bieliznę kilka liści laurowych i całość umieścić w pralce razem z zafarbowanymi ubraniami. Włączamy pranie (nie ma zaleceń, że musi być to jakiś konkretny program) i gotowe. Problem zafarbowanej odzieży powinien zniknąć.

Jeśli odzież jest bardzo mocno zafarbowana, konieczne może okazać się użycie nieco silniejszego sposobu. Wtedy z pomocą przyjdzie wywar z liści laurowych. W jaki sposób go przygotować?

Liść laurowy/YouTube @Aktualności 360
Liść laurowy/YouTube @Aktualności 360
Liść laurowy/YouTube @Aktualności 360

Wywar z liści laurowych na mocno zafarbowane ubrania

Do dużego garnka wlewamy wodę i wrzucamy garść liści laurowych. Całość gotujemy do momentu, aż wywar zacznie wrzeć. Całość odstawiamy odkładamy, czekając aż płyn ostygnie.

Do wywaru wkładamy ciuchy, które uległy zafarbowaniu i pozostawiamy w środku na około 3-4 godziny. Po upływie wyznaczonego czasu, namoczone ubrania należy dokładnie wycisnąć i uprać w pralce z dodatkiem proszku lub kapsułek do prania. Po praniu ciuchy powinny odzyskać dawny wygląd.

Pralka/YouTube @Take Look
Pralka/YouTube @Take Look
Pralka/YouTube @Take Look

A wy, jakie macie patenty na przywrócenie zafarbowanym ciuchom ich oryginalnego wyglądu? A może macie inne sprawdzone sposoby na niecodzienne wykorzystanie liści laurowych?

To też może cię zainteresować: Kolejne potężne zawirowania w życiu synu Krzysztofa Krawczyka. Mężczyzna znalazł się w nieciekawym położeniu. Do sieci trafił mocno niepokojący wpis

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dodatkowe pieniądze trafią do seniorów już niebawem. Nie wszyscy seniorzy dostaną czternastkę. Kto może liczyć na zastrzyk gotówki

O tym się mówi: Mikołaj Roznerski sprawił swoim fanom wyjątkową niespodziankę. Aktor pokazał "prawdziwą miłością"