Po listopadowych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, gdy ujawniono już wynik korzystny dla Joe Bidena, oczy całego świata zwróciły się ku przyszłemu prezydentowi oraz jego żonie. I choć osoba prezydenta-elekta była w centrum zainteresowania, to także przyszła pierwsza dama okazała się być osobą ciekawą, o nietypowych poglądach.

Jill Biden. Kim jest? Co o niej wiemy?

W momencie, gdy cały świat obserwował poczynania małżeństwa Bidenów, Jill postanowiła wprost powiedzieć o swojej roli w czasie prezydentury męża. Bezpardonowo oznajmiła wówczas, że nie zamierza rezygnować z własnej kariery zawodowej na rzecz męża. Ujawniła, że nie planuje rzucić pracy. „Nie będę tylko żoną przy mężu” – stwierdziła wprost.

Joe Biden i Jill Biden. Źródło: Youtube The Late Show with Stephen Colbert
Joe Biden i Jill Biden. Źródło: Youtube The Late Show with Stephen Colbert

Portal WP zauważa, że właśnie swoim nastawieniem zdobyła serce Joe Bidena. Od zawsze była silna i niezależna, chciała realizować swoje cele i nigdy nie polegać tylko na ukochanym.

Pierwsza dama USA, Jill Biden, jest nauczycielką. Zależy jej na tym, by opinia publiczna obdarzyła przedstawicieli jej zawodu szacunkiem, widząc, jaki jest ich wkład w pracę.

Żona Joe Bidena zdobyła doktorat z pedagogiki i wykłada na uniwersytecie już od 36 lat. W dalszym ciągu nie zamierza przestać, gdyż kocha swoją pracę i nie planuje wyrzekać się pasji, by osiąść w cieniu męża.

W 2009 roku, gdy Joe Biden został wiceprezydentem, Jill zaczęła pracę jako profesor angielskiego w Northern Virginia Community College. Jak sama mówiła, wiedziała, że jeśli odejdzie z pracy, pochłonie ją życie męża, tymczasem ona chce być niezależna zawodowo i „jednocześnie robić inne rzeczy”.

77-letni Joe Biden jest pod wrażeniem postawy żony. Jak mówi, dalej bardzo kocha Jill i zapiera mu dech w piersiach, gdy ją widzi.

Jill Biden. Źródło: Youtube The Late Show with Stephen Colbert
Jill Biden. Źródło: Youtube The Late Show with Stephen Colbert

Jill Biden ogłosiła, że uczniowie oraz rodzice będą mogli obejrzeć zaprzysiężenie Joe w specjalnej relacji na żywo.

Joe Biden poznał Jill w latach 70. XX wieku. Trzy lata wcześniej zginęła jego żona oraz roczna córka, a on jako wdowiec z dwoma synami musiał dawać sobie radę za dwoje rodziców. Jednak gdy poznał Jill, czuł, że to jest „to”, a jego rodzina może ponownie być w komplecie. Jill była już po rozwodzie i choć Joe jest o dziewięć lat starszy, szybko znaleźli wspólny język.

Mimo to Jill cztery razy odrzuciła oświadczyny Bidena. Zgodziła się go poślubić dopiero, gdy spróbował po raz piąty. Chciała być stuprocentowo pewna, że to na pewno „ten jedyny”, a jego dzieci nie stracą kolejnej ważnej dla nich kobiety.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POPULARNY ARTYKUŁ ZNIKA ZE SKLEPOWYCH PÓŁEK. SIEĆ SKLEPÓW WYSTOSOWAŁA WAŻNY KOMUNIKAT. PRZEDMIOT MOŻE USZKODZIĆ SŁUCH

O tym się mówi w Polsce: PROWADZIŁA FIRMĘ WBREW OBOSTRZENIOM. SANEPID NAŁOŻYŁ KARĘ, ALE NIE BĘDZIE MUSIAŁA JEJ PŁACIĆ. PRZEŁOM W SPRAWIE KAR ADMINISTRACYJNYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

Z życia gwiazd: CO ŁĄCZY MARCINA MROCZKA I KLAUDIĘ EL DURSI? W SIECI ZNALAZŁA SIĘ ICH WSPÓLNA FOTKA NA SKÓRZANEJ KANAPIE. CIĘŻKO W TO UWIERZYĆ