Popularna sieć sklepów poinformowała właśnie o wycofaniu produktu, który może stanowić poważne zagrożenie. Okazuje się, że na pozór nieszkodliwy artykuł może stać się niebezpieczny ze względu na ryzyko uszkodzenia słuchu.

Sklep podjął decyzję o wycofaniu produktu zaraz po ujawnieniu, że może stanowić niebezpieczeństwo. Portal Lelum opisał szczegóły.

Pepco. Źródło; Youtube PatrycjaPerline
Pepco. Źródło; Youtube PatrycjaPerline

Sieć Pepco wycofała z oferty chętnie kupowany artykuł

Na stronie internetowej Pepco możemy znaleźć informację o wycofaniu z oferty popularnej zabawki. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo klientów sklepu, w szczególności tych najmłodszych. Chodzi o artykuł, który na pozór nie powinien być niebezpieczny.

Tymczasem jednak ujawniono, że artykuł nie spełnia części wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z 20 października 2016 roku, gdzie spisano wymagania dla zabawek.

Okazuje się bowiem, że przedmiot przekroczył dopuszczalny poziom emisji dźwięku. To zaś może być opłakane w skutkach i skończyć się nawet problemami ze słuchem u najmłodszych.

Mowa o zabawce Piesek edukacyjny na baterie, 201905, Item No. 66006. Podany na przedmiocie kod EAN to 2620616000027, zaś sieć sklepów poinformowała, że trwa postępowanie UOKiK w tej sprawie.

Pepco. Źródło; Youtube PatrycjaPerline
Pepco. Źródło; Youtube PatrycjaPerline

Osoby, które zakupiły wadliwą zabawkę, mają możliwość zwrócenia jej w dowolnym sklepie sieci i bez paragonu, a otrzymają zwrot pieniędzy.

Dlaczego zabawka może zaszkodzić dzieciom, a nie mówi się nic o dorosłych? Wszystko ze względu na fakt, że dorośli mają mniej wrażliwy słuch i to właśnie najmłodsi mogą najbardziej odczuć zbyt głośne dźwięki.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI NIE MOŻE SIĘ POGODZIĆ Z LOSEM. DONIESIENIA O OLI KWAŚNIEWSKIEJ BYŁY PRAWDZIWE. BYŁY PREZYDENT JEST NIEPOCIESZONY

O tym się mówi w Polsce: W ŚRODKU MSZY NA MÓWNICY POJAWIŁ SIĘ JAROSŁAW KACZYŃSKI. WYSTĄPIENIE POLITYKA WZBUDZIŁO WIELE KONTROWERSJI. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: BYŁA ŻONA PIOTRA ŻYŁY SKOMENTOWAŁA WPIS MACIEJA KURZAJEWSKIEGO. INTERNAUCI WRĘCZ NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ SIĘ ZE ŚMIECHU. UWAŻAJĄ, ŻE TO PRZESADA

Z życia gwiazd: POLICYJNA KONTROLA W RESTAURACJI MAGDY GESSLER. MIEJSCE FUNKCJONUJE NIEZGODNIE Z PRAWEM. WYCIEKŁO WIDEO Z INTERWENCJI