Donald Trump, czyli przez ostatnich kilka lat jeden z najbardziej wpływowych polityków na świecie, właśnie żegna się z prezydenturą. Dotychczasowy prezydent Stanów Zjednoczonych musi oddać władzę Joe Bidenowi.

I choć samo przekazanie, jak zapewniał miliarder, ma zostać przeprowadzone pokojowo, to Trump wciąż sądzi, że wybory zostały mu „skradzione”, a rywal nie powinien wygrać.

Donald Trump w swojej ostatniej przemowie

Super Express zwraca uwagę na przemowę Trumpa, która przejdzie do historii. Prezydent Stanów Zjednoczonych miał szansę po raz ostatni wypowiedzieć się jako głowa państwa. 75-latek postanowił jedynie życzyć nowym władającym USA wszystkiego najlepszego, ani razu nie padło jednak nazwisko człowieka, który go pokonał, Joe Bidena.

Przypominał, że dzięki wybraniu go Amerykanie „podjęli wysiłek odbudowy narodu”. Co więcej, Donald Trump utrzymuje, że jest dumny ze swojej kadencji oraz osiągnięć, zauważa także, że udało mu się zrobić więcej niż zakładał.

Teraz wyraził nadzieję, że „nowa administracja” sprawi, iż Stany Zjednoczone będą bogate i bezpieczne. Życzył nowej władzy „szczęścia”, jednak nie potrafił wprost powiedzieć, że życzenia kieruje do rywala, który go pokonał.

Donald Trump wspomniał także, iż walczył za Amerykanów m.in. na „wielkim placu Polaków w Warszawie”. Dodał, że zawsze brał pod uwagę dobro swoich rodaków. Warto zauważyć, że kończący kadencję prezydent USA podczas poprzedniego przemówienia wprost skrytykował to, co stało się na Kapitolu. Zauważył wówczas, że „potępia przemoc i wandalizm”, a zachowanie jego zwolenników było :atakiem na najważniejsze wartości”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POPULARNY ARTYKUŁ ZNIKA ZE SKLEPOWYCH PÓŁEK. SIEĆ SKLEPÓW WYSTOSOWAŁA WAŻNY KOMUNIKAT. PRZEDMIOT MOŻE USZKODZIĆ SŁUCH

O tym się mówi w Polsce: PROWADZIŁA FIRMĘ WBREW OBOSTRZENIOM. SANEPID NAŁOŻYŁ KARĘ, ALE NIE BĘDZIE MUSIAŁA JEJ PŁACIĆ. PRZEŁOM W SPRAWIE KAR ADMINISTRACYJNYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ WILLIAM MUSIAŁ UCIEKAĆ PRZED POLICYJNYM PSEM, A KRÓLOWA ELŻBIETA ZNALAZŁA SIĘ NA CELOWNIKU STRAŻNIKA. CO SIĘ WYDARZYŁO NA KRÓLEWSKIM DWORZE

Z życia gwiazd: CO ŁĄCZY MARCINA MROCZKA I KLAUDIĘ EL DURSI? W SIECI ZNALAZŁA SIĘ ICH WSPÓLNA FOTKA NA SKÓRZANEJ KANAPIE. CIĘŻKO W TO UWIERZYĆ