Wokół obostrzeń związanych z koronawirusem narosło już wiele problemów. Najlepiej można to zaobserwować, biorąc pod uwagę fakt, iż coraz więcej firm decyduje się na otwarcie pomimo oficjalnie panujących zakazów.

Przypomnijmy – do ogólnopolskiej akcji przedsiębiorców sprzeciwiających się obostrzeniom dołączyli ostatnio m.in. przedsiębiorcy działający w branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz fitness.

Zakupy. Źródło: Youtube naTemat.pl
Zakupy. Źródło: Youtube naTemat.pl

Sanepid nałożył karę, właścicielka nie będzie musiała jej płacić

Warto jednak przypomnieć sobie, że obecny pseudolockdown nie jest pierwszym od czasu rozpętania się pandemii COVID-19 w Polsce. Do pierwszych zamknięć firm doszło na przełomie marca i kwietnia 2020 roku, kiedy to wprowadzono pierwszą narodową kwarantannę.

Jednak nawet wówczas, gdy Polacy bali się nieznanego jeszcze koronawirusa, nie każdy zastosował się do zasad. Portal BiznesInfo przytoczył historię fryzjerki z Koszalina, która nie zamknęła działalności.

Przypomnijmy – lockdown dla branży beauty obowiązywał od 1 kwietnia do 18 maja 2020 roku. Okazało się jednak, że niepokorna fryzjerka dalej prowadziła salon, przyjmując klientki. W lokalu pojawili się policjanci, spisali notatkę i skierowali sprawę do sanepidu.

Fryzjer. Źródło: Youtube Associated Press
Fryzjer. Źródło: Youtube Associated Press

Wtedy to sprawą zainteresował się rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zauważył on, że przez to, iż sprawa została oparta na policyjnej notatce, uniemożliwiono właścicielce salonu fryzjerskiego odwołanie czy też obronę. Podkreślił, że sanepid nie miał wystarczających pobudek, by nałożyć karę administracyjną.

Sanepid postanowił uchylić decyzję organu pierwszej instancji. Fryzjerka nie będzie musiała zapłacić kary, gdyż, jak poinformowano, waga czynu była znikoma, zaś po wkroczeniu funkcjonariuszy właścicielka zrezygnowała z dalszego działania firmy podczas lockdownu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI NIE MOŻE SIĘ POGODZIĆ Z LOSEM. DONIESIENIA O OLI KWAŚNIEWSKIEJ BYŁY PRAWDZIWE. BYŁY PREZYDENT JEST NIEPOCIESZONY

O tym się mówi w Polsce: W ŚRODKU MSZY NA MÓWNICY POJAWIŁ SIĘ JAROSŁAW KACZYŃSKI. WYSTĄPIENIE POLITYKA WZBUDZIŁO WIELE KONTROWERSJI. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: BYŁA ŻONA PIOTRA ŻYŁY SKOMENTOWAŁA WPIS MACIEJA KURZAJEWSKIEGO. INTERNAUCI WRĘCZ NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ SIĘ ZE ŚMIECHU. UWAŻAJĄ, ŻE TO PRZESADA

Z życia gwiazd: POLICYJNA KONTROLA W RESTAURACJI MAGDY GESSLER. MIEJSCE FUNKCJONUJE NIEZGODNIE Z PRAWEM. WYCIEKŁO WIDEO Z INTERWENCJI