W sobotę, 22 sierpnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Z tego też powodu, papież Franciszek opublikował bardzo ważny apel.

Bardzo ważny apel!

Jak informuje portal o2, papież Franciszek ma już dość biernego obserwowania tego, co obecnie dzieje się na świecie. Głowa Kościoła Katolickiego postanowiła więc opublikować apel, który dotrze do wszystkich wiernych.

Słowa, które na swoim profilu na Twitterze opublikował papież Franciszek obiegły już media społecznościowe oraz media, których prowadzeniem zajmuje się Watykan.

- Bóg nie potrzebuje nikogo bronić i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Wzywam wszystkich do zaprzestania wykorzystywania religii do podżegania do nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu - brzmią słowa papieża Franciszka, zamieszczone na Twitterze.

Papież próbuje zmienić społeczeństwo!

Pod apelem zamieszczony został hashtag #LudzkieBraterstwo. Nie ulega wątpliwości, że apel papieża wywołał wiele zamieszania wśród wiernych.

Wiele osób zauważyło, ża papież od samego początku swojego pontyfikatu próbuje nam przedstawić religię w nieco inny sposób. Nakłania on do zaniechania politycznych przepychanek i agresji, wskazuje na to, że Bóg nie potrzebuje takich zachowań ze strony wiernych.

Papież Franciszek od zawsze nakłania do obdarzania się wzajemnie zaufaniem, miłością i szacunkiem, bowiem tylko tak możemy zbudować wspaniały świat. Duchowny nieustannie obecny jest w mediach społecznościowych, bowiem chce utrzymywać kontakt z wiernymi w najpopularniejszy obecnie sposób. Od początku pontyfikatu papież idzie z duchem czasu i jest otwarty na nowoczesny świat!

Źródło: avvenire.it

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ OSTATNIE KILKA DNI, ABY DOSTAĆ SUPER GOTÓWKĘ OD RZĄDU. WARTO SIĘ POSPIESZYĆ

Przypomnij sobie: SANEPID POSTANOWIŁ ZAREAGOWAĆ NA BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI WESELNIKÓW. RAZEM Z POLICJĄ PRZEPROWADZAJĄ WZMOŻONE KONTOLE

Portal "Życie" pisał również: NOWE OGNISKO KORONAWIRUSA W JEDNYM Z NADMORSKICH MIAST. ZOSTAŁY JUŻ WDROŻONE WSZYSTKIE PROCEDURY