Zawirowania w życiu Benedykta XVI

Jak podaje magazyn "Viva", Benedykt XVI, a właściwie Joseph Ratzinger, urodził się w niemieckim miasteczku w Wielką Sobotę. Tego samego dnia został ochrzczony, bowiem przyszedł na świat w pobożnej rodzinie. Jego ojciec, który był policjantem, nie popierał ideologii nazistów, dlatego kilkukrotnie za karę był wysiedlany wraz z żoną i dziećmi. Joseph od początku mówił o swoich kapłańskich planach. Gdy wspominał o tym, że chciałby zostać biskupem, rówieśnicy żartowali z jego marzeń i twierdzili, że powinien zostać nawet... papieżem. Nikt nie przypuszczał, że żarty okażą się być prawdą.

Benedykt XVI. Źródło: bialykruk.pl
Benedykt XVI. Źródło: bialykruk.pl

Ratzinger jako nastolatek przeżył jednak mocno pewne wydarzenia związane z wojną. Został wciągnięty do armii, w której nie chciał walczyć. Problemy zdrowotne sprawiły, że na szczęście nie musiał brać udziału w wielu akcjach bojowych. Później uciekł z oddziału za co groziła mu kara śmierci.

Gdy Joseph wrócił do rodzinnego miasteczka, po skończeniu wojny poszedł na studia do seminarium. W tym czasie poznał swoją wielką miłość i poczuł, jak szybciej bije mu serce. Stanął przed trudnym wyborem, jednak zdecydowal się na posługę kapłańską. W wieku 30 lat był coraz bardziej związany z Watykanem, a podczas pontyfikatu Jana Pawła I wyróżniał się charyzmą i zaangażowaniem, dlatego został zauważony przez innych kardynałów.

Benedykt XVI został papieżem w 2005 roku. Po kilku latach zrezygnował z pełnienia tej funkcji, a za oficjalny powód podano problemy zdrowotne duchownego.

Benedykt XVI. Źródło: Youtube
Benedykt XVI. Źródło: Youtube

To również może Cię zainteresować: KORONAWIRUS GŁÓWNYM GOŚCIEM POLSKICH WESEL. REKORDOWE LICZBY ZAKAŻEŃ

Zobacz także: PREZENTERZY TELEWIZYJNI Z TVP SPOTYKAJĄ SIĘ ZE SOBĄ PO PRACY. PAPARAZZI UCHWYCILI TE CHWILE