Raviraj Saini to 10 - letni chłopiec, który ocalił sam siebie tylko i wyłącznie dlatego, że uważnie oglądał filmy dokumentalne na BBC. Jego historia jest po prostu niesamowita!

Niespotykana historia!

Jak informuje portal o2, cała sytuacja miała miejsce, kiedy Raviraj bawił się wraz ze swoim ojcem nad brzegiem morza. Wtedy też niespodziewanie nadeszła dość spora fala, która wciągnęła chłopca do wody. Ojciec natychmiast pobiegł po pomoc.

W całej tej tragicznej sytuacji, mały chłopiec wykazał się niesamowicie zdrowym rozsądkiem i odwagą. Raviraj położył się na wodzie i rozłożył nogi oraz ręce. Takie zachowanie umożliwiło mu swobodne unoszenie się na wodzie i dzięki niemu nie doszło do utonięcia.

Kiedy ekipa ratunkowa znalazła się w zatoce Scarborough i odnalazła chłopca, ten natychmiast powiedział, skąd wiedział jak ma się zachować.

Źródło: thesun.co.uk

Niesamowicie dzielny chłopiec!

- Oglądał, jak łodzie ratunkowe pomagają innym w filmie dokumentalnym BBC "Saving Lives at Sea" i postępował zgodnie z radami udzielonymi w programie - wyznał Lee Marton, jeden z członków ekipy ratunkowej.

- Udało mu się zachować spokój i przestrzegać wszystkich zasad w tak przerażających okolicznościach - przyznał ratownik.

W filmie dokumentalnym BBC „Saving Lives at Sea” niejednokrotnie zaznaczono, że "miotanie się w wodzie i usilne próby pływania” w bardzo prosty i szybki sposób mogą spowodować utonięcie.

Najważniejsze jest zatem zachowanie spokoju i położenie się na plecach oraz rozluźnienie mięśni. Tylko w taki sposób możemy przetrwać ciężkie chwile na morzu i przeżyć.

Źródło: thesun.co.uk

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Portal "Życie" pisał również: KONTROLERZY SĄ BEZWZGLĘDNI. MOGĄ ZAPUKAĆ RÓWNIEŻ DO CIEBIE, A KARY SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE