Nie ma co ukrywać – pewne postacie po prostu przechodzą do legendy. Tak jest również w sporcie. Warto przypomnieć sobie, jak dokładnie wyglądały skoki narciarskie przed laty i kto wiódł w nich prym. Teraz dawne legendy spotkały się na rozmowie.

Spotkanie na szczycie, czyli rozmowa niegdysiejszych legend skoków narciarskich

Portal WP zgromadził legendy skoków w ramach swojego formatu SportoweFakty. Na rozmowie online spotkali się Adam Małysz, Martin Schmitt i Sven Hannawald.

Adam Małysz. Źródło: Youtube Wirtualna Polska
Adam Małysz. Źródło: Youtube Wirtualna Polska

Dla fanów skoków już samo dostrzeżenie tej wielkiej trójki w tym samym czasie, rozmawiającej o swoich karierach i nie tylko, było wielkim zdumieniem i nie lada gratką. Wspomnienia aż ożyła.

Podczas rozmowy, którą kierował dziennikarz Marcin Gazda, panowie wymieniali się spostrzeżeniami oraz doświadczeniami z czasów swojej największej świetności, a także wspominali minione już czasy, gdy nie mieli sobie równych.

Sven Hannawald zachwalał także Roberta Lewandowskiego. Jego zdaniem piłkarz ma się z czego cieszyć – gdyby Adam Małysz również uprawiał ten sport, Robert mógłby mieć poważną konkurencję. Z kolei Martin Schmitt wyznał, że podczas konkursu w 2002 roku w Zakopanem nastroje zdecydowanie mu nie sprzyjały.

Adam Małysz. Źródło: Youtube TVP Sport
Adam Małysz. Źródło: Youtube TVP Sport

Okazuje się bowiem, że wówczas polscy kibice, by okazać wsparcie Małyszowi w niezrozumiały dla wszystkich sposób, rzucali śnieżkami w reprezentanta Niemiec. Ten jednak po latach mówi, że „to coś normalnego” – wszak zespół piłkarzy, który jedzie na mecz poza swój stadion, najczęściej też zostaje wygwizdywany.

Adam Małysz został także zasypany pytaniami od byłych rywali.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: PROSTE ROZWIĄZANIE NA TŁUSTE PLAMY. DZIĘKI TYM KILKU SZTUCZKOM UCIĄŻLIWE ZABRUDZENIA ODEJDĄ W ZAPOMNIENIE. O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

O tym się mówi w Polsce: 1 STYCZNIA WESZŁY W ŻYCIE KOLEJNE NOWE PRZEPISY. KAŻDY WŁAŚCICIEL DOMU JEDNORODZINNEGO BĘDZIE ZOBOWIĄZANY DO ZROBIENIA BARDZO WAŻNEJ RZECZY

O tym się mówi na świecie: NIETYPOWA PIERWSZA DAMA USA. „NIE BĘDĘ TYLKO ŻONĄ PRZY MĘŻU”. CO WIEMY O JILL BIDEN? CZYM SIĘ ZAJMUJE ŻONA JOE BIDENA

Z życia gwiazd: EDYTA HERBUŚ PRÓBUJE UDOWODNIĆ, ŻE CZYTANIE MOŻE BYĆ NAPRAWDĘ ATRAKCYJNE. NIESTETY, TO NIE KSIĄŻKA PRZYCIĄGA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ. ODWAŻNE ZDJĘCIE