Jak podaje portal "Super Express", za sukcesem każdego wielkiego sportowaca, stoją nie tylko lata morderczego wysiłku i godziny treningów, ale także bliskie im osoby. W przypadku Roberta Lewandowskiego był to jego ojciec, który namawiał syna, żeby nie koncentrował się tylko na graniu w piłkę, ale próbowaniu wielu innych dyscyplin.

Robert Lewandowski wspomina ojca i dzieciństwo

Podstawą sukcesu jest nie tylko talent, ale także wysiłek i ciężka praca. Mówi o tym między innymi Robert Lewandowski, który na to, żeby znaleźć się w miejscu, w którym jest teraz, pracował latami. Wspominająć początki swojej drogi zawsze wraca do swojego ojca, który namawiał go do próbowania różnych dyscyplin i nie skupiania się tylko na piłce nożnej.

YouTube

Ojciec Lewego miał duży wpływ na życie syna i choć Krzysztof Lewandowski odszedł w 2006 roku, jego syn podkreśla, że nie wspiąłby się na szczyt, gdyby nie on. Wspominając swoje sportowe początki, Robert przyznaje, że próbował wielu różnych dyscyplin, w których radził sobie całkiem nieźle. Od początku wiedział jednak, że najważniejsza jest dla niego piłka i tylko w niej może "osiągnąć najwyższy poziom".

To właśnie tata doradzał Robertowi trenowanie innych dyscyplin. Kiedy był dzieckiem buntował się nieco przeciwko tym namowom, pytając "dlaczego nie może po prostu grać w piłkę nożną?". Tata zawsze w takich momentach mówił mu, że "pewnego dnia zrozumie, że to dla jego dobra". Dziś Robert przyznaje swojemu ojcu rację.

YouTube

Piłkarz podkreśla, że dzięki gimnastyce jest teraz bardziej elstyczny. Każda aktywność sportowa, jakiej spróbował w życiu, czyni go lepszym piłkarzem. Dlatego Robert Lewandowski nie ukrywa wdzięczności wobec ojca, który pokierował go w tak mądry sposób.

Co sądzicie o słowach Roberta Lewandowskiego?

To też może cię zainteresować: Adam Małysz opublikował ważne oświadczenie. Potwierdził najgorsze obawy Polaków. Wszyscy mieli nadzieje, że do tego nie dojdzie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Fanka znanej artystki stanowczo skomentowała ostatnie pomówienia gwiazdy dotyczące koronawirusa. Edyta Górniak odpowiedziała na zarzuty

O tym się mówi: Czy rząd wprowadzi kolejny lockdown? Jarosław Gowin ujawnił, ile to będzie kosztować