Polacy byli pewni, że drugi lockdown to tylko kwestia czasu. Właśnie dlatego dziwili się, że rząd dalej nie podjął decyzji o ponownym zamknięciu całej gospodarki.

Okazuje się, że decyzje rządzących były spowodowane głównie kwestiami finansowymi. Obliczono, jak wiele kosztowałoby to krajową gospodarkę. Choć to rozwiązanie nadal jest brane pod uwagę, ma być jedynie ostatecznością – wszystko przez fakt, że doprowadziłoby do bankructwa wielu przedsiębiorstw.

Wicepremier Jarosław Gowin / YouTube: Kancelaria Premiera
Wicepremier Jarosław Gowin / YouTube: Kancelaria Premiera

Jarosław Gowin o koszcie lockdownu

Portal Money zwrócił uwagę na słowa Jarosława Gowina, który ujawnił, ile tak naprawdę kosztowałoby nas wprowadzenie drugiego lockdownu. Liczby brzmią szokująco. To jednak nie znaczy, że rząd nie wprowadzi kolejnych obostrzeń.

W swojej wypowiedzi dla TVP1 Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii oraz wicepremier, ujawnił, jaki byłby koszt lockdownu. Z jego słów wynika, że nasz kraj musiałby się liczyć ze stratą ok. 100 mld zł, decydując się na miesięczną „narodową kwarantannę”.

Podkreślił także, że rząd wolałby nie stosować tych rozwiązań, jednak wszystko jest zależne od rozwoju sytuacji, która – jak sami wiemy – jest bardzo dynamiczna. By nie było potrzeby wprowadzania lockdownu, musimy przestrzegać obecnych obostrzeń.

Jarosław Gowin. Screen: TVN24
Jarosław Gowin. Screen: TVN24
Jarosław Gowin. Screen: TVN24

Jarosław Gowin deklarował, że zamrożenie gospodarki, jeśli będzie konieczne, to tylko, gdy wszystkie inne środki zostaną już wyczerpane. Dodał, że mimo to – choć decyzja o lockdownie nie zapadła – pojawią się kolejne obostrzenia, głównie kontaktów towarzyskich.

To też może cię zainteresować: NIESPODZIEWANE ZNIKNIĘCIE PIERWSZEJ DAMY NIE SPODOBAŁO SIĘ WIELU OSOBOM. DLACZEGO AGATA DUDA WYSZŁA W ŚRODKU UROCZYSTOŚCI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZATRWAŻAJĄCY INCYDENT NA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE. FUNKCJONARIUSZ OMYŁKOWO POSTRZELIŁ FOTOREPORTERA. RZECZNIK STOŁECZNEJ POLICJI PRZEPRASZA

O tym się mówi w Polsce: WIELU POLAKÓW MOŻE STRACIĆ WSZYSTKIE SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. RZECZNIK FINANSOWY INFORMUJE O POWAŻNYM PROBLEMIE

O tym się mówi na świecie: IVANKA TRUMP STRACIŁA STATUS I PRACĘ W BIAŁYM DOMU. CO TERAZ ZROBI CÓRKA I DORADCZYNI BYŁEGO PREZYDENTA

Z życia gwiazd: MARGARET ZNÓW ZASKOCZYŁA FANÓW. NA JEJ PROFILU W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH POJAWIŁ SIĘ ODWAŻNY POST