Okazuje się, że złodzieje nie śpią nawet w czasach pandemii. Jak informuje Rzecznik Finansowy, Polacy powinni bardzo uważać, bowiem w ostatnim czasie niezmiernie często dochodzi do oszustw finansowych. O co dokładnie chodzi?

Oszuści są bezwzględni

Stacja TVN24 informuje, że do Rzecznika Finansowego nieustannie spływają doniesienia na temat kradzieży lub też prób kradzieży pieniędzy za pośrednictwem bankowości internetowej.

Jak się okazuje obecnie złodzieje wykorzystują metodę nazwaną SIM-swap-fraud. Na samym początku złodzieje wyłudzają od operatora sieci komórkowej kartę SIM na numer, który już istnieje i który zamierzają okraść.

W kolejnym kroku oszuści dzwonią do banku i przedstawiają się jako właściciele danego konta internetowego. Następnie dzięki konsultantowi zmieniają hasła dostępu do kont. Dzięki nowym hasłom bez problemu dostają się na dane konto i przelewają pieniądze na swoje rachunki, a następnie wypłacają je w bankomatach.

Tysiące prób wyłudzeń każdego miesiąca!

Banki przekazały, że każdego miesiąca trafia do nich nawet 18 tysięcy zgłoszeń dotyczących nieautoryzowanych transakcji płatniczych!

- W ostatnim okresie podjęliśmy szereg interwencji związanych ze stwierdzeniem niewłaściwego działania banków w odniesieniu do nieautoryzowanych transakcji - poinformował Rzecznik Finansowy podczas rozmowy z dziennikarzami TVN24.

Co więcej, Rzecznik Finansowy przekazał, że duży odsetek spraw znalazł swoje rozstrzygnięcie dopiero w sądzie. Sprawa jest więc bardzo poważna!

Korzystając z bankowości internetowej powinniśmy bardzo uważać. Jeśli tylko podejrzewamy, że nasz telefon nie działa poprawnie, tzn. nagle stracił dostęp do sieci czy też nie możemy za jego pośrednictwem zalogować się do banku to natychmiast powinniśmy zgłosić ten problem za pośrednictwem infolinii banku.

Jak informował portal "Życie": WARSZAWA: RZUCALI W OKNA PETARDY, BO BYŁY NA NICH SYMBOLE STRAJKU KOBIET. POŻAR W JEDNYM Z MIESZKAŃ WSZCZĘTY PRZEZ UCZESTNIKÓW MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

Przypomnij sobie: SPECJALNE WYDANIE PROGRAMU “JAKA TO MELODIA” Z UDZIAŁEM GWIAZD KULTOWEGO SERIALU. BRACIA MROCZEK I KATARZYNA CICHOPEK NIE ODGADLI ZNANEGO UTWORU

Portal "Życie" pisał również: OPUBLIKOWANO NOWĄ LISTĘ MIEJSC, Z KTÓRYCH PRZYLOT DO NASZEGO KRAJU JEST ZAKAZANY. NOWE ZASADY WCHODZĄ W ŻYCIE JUŻ DZIŚ