Okazuje się, że Iga Świątek po sensacyjnej wygranej w French Open ma spore problemy z byłym sponsorem!

„Szef agencji menedżerskiej WSG (Warsaw Sports Group) przekazał, że pismo z pozwem zostało wysłane do sądu kilka miesięcy temu i że pozwaną formalnie jest Iga Świątek" – napisał "Super Express", cytowany przez serwis Sportowe Fakty.

Jednak, jak zdradził w rozmowie z „SE” Artur Bochenek, prezes WSG agencja ma nadzieję na polubowne rozwiązanie tej patowej sytuacji. Iga Świątek i jej tam otrzymali zaproszenie do rozmów w kwestii rozwiązania sytuacji na korzyść obu stron.

O co chodzi? O zadośćuczynienie, które przysługuje Warsaw Sports Group za strony Igi Świątek za rozwiązanie przez nią umowy w połowie 2019 roku. Kontrakt miał zerwać ojciec tenisistki, a agencja wspierała rozwój dziś wielkiej gwiazdy polskiego tenisa. Po zerwaniu umowy domaga się zwrotu poniesionych na nią nakładów finansowych.

Iga Świątek pozwana przez byłego sponsora! W grę może wchodzić nawet milion złotych!

Jak informuje jednak prawnik tenisistki, mecenas Jarosław Chałas, sprawa jest bardziej skomplikowana.

„Na początku wcześniejszych negocjacji zostały przez strony uzgodnione bezsporne koszty, które nie są kwestionowane i których zwrot Iga Świątek deklarowała od początku negocjacji. WSG już dawno mogła je otrzymać, jednak zażądała zdecydowanie wyższych kwot, które nie mają żadnego związku z rozwojem Igi i odmówiła przedstawienia dokumentów, które potwierdzałyby ich zasadność” – stwierdził.

Team Igi Świątek na pozew WSG również wystosował pozew sądowy w odpowiedzi. Nie ma tutaj mowy o podważeniu zasadności samego zadośćuczynienia, a chodzi o jego kwotę. „Super Express” poinformował, że może chodzić nawet o milion złotych. 19-latka postanowiła usiąść do rozmów z WSG.

Jak informował portal "Życie ": DO INTERNETU TRAFIŁO ZDUMIEWAJĄCE NAGRANIE Z POLICYJNEJ INTERWENCJI. POLICJANCI CHCIELI DAĆ MANDAT ZA BRAK MASECZKI, CO STAŁO SIĘ PÓŹNIEJ ZDUMIEWA

Przypomnij sobie: POLACY NIE BĘDĄ ZADOWOLENI, POJAWIŁY SIĘ NOWE STAWKI ZA WYWÓZ ŚMIECI. SZCZEGÓLNIE DOTKLIWA PODWYŻKA DLA WIELODZIETNYCH RODZIN, POTĘŻNE SUMY

Portal "Życie " pisał również: DUŻA GRUPA POLAKÓW OD CZWARTKU BĘDZIE MOGŁA STARAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA. JAK OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? TRZEBA SPEŁNIAĆ JEDEN WARUNEK