To układ rządu w stronę osób, których świadczenie emerytalne bądź rentowe nie przekracza obecnie 2 400 złotych, a w okresie PRL-u walczyły z systemem komunistycznym bądź były represjonowane z powodów politycznych. Już od czwartku będzie można liczyć na wyrównanie świadczenia.

Jak informuje Interia, nie będzie to stała kwota, a obliczona jako różnica między sumą 2 400 złotych, a poziomem emerytury bądź renty (inwalidzkiej bądź z tytułu niezdolności do pracy), którą pobiera osoba uprawiona przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wyrównanie świadczeń dla działaczy opozycji antykomunistycznej i represjonowanych już od 15 października. Pieniądze trafią do wielu osób

Już w czwartek 15 października w życiu wchodzi zapowiadana od dawna emerytura wyrównawcza dla działacze opozycji komunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych. Warunek to wniosek do ZUS.

Jest jednak pewien warunek, który trzeba spełniać, aby takowe wyrównanie otrzymać. Do wniosku trzeba bowiem dołączyć dokument potwierdzający posiadanie statusu działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, który nadaje Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Wnioski można złożyć w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bądź za pośrednictwem poczty.

To jednak nie wszystko. Jak informuje serwis Biznes Info, działacze antykomunistyczni i osoby represjonowane mogą liczyć na ulgę w wysokości 50 proc. podczas przejazdów transportem miejskim, a także 51 proc. zniżką na komunikację krajową, np. kolej.

Dodatkowo, na zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego mogą liczyć ci działacze antykomunistyczni i osoby represjonowane, którzy nie podlegają ubezpieczeniu z różnych przyczyn, w tym nie otrzymują emerytury lub renty.

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE

Przypomnij sobie: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ZAPOWIADA OGROMNE ZMIANY W SYSTEMIE ODPROWADZANIA SKŁADEK. PROJEKT WJEDZIE W ŻYCIE W NAJBLIŻSZYCH TRZECH LATACH

Portal "Życie " pisał również: PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI NIE NAPAWA OPTYMIZMEM. W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH SPADNIE ŚNIEG. POLACY ZACZYNAJĄ OBAWIAĆ SIĘ NADEJŚCIA SROGIEJ ZIMY