Od 10 października w Polsce znów mamy obowiązek noszenia maseczki ochronnej podczas każdego wyjścia z domu, nawet na wolnej przestrzeni. To prawo przy okazji wprowadzenia na całym terytorium Polski żółtej strefy ze względu na rosnącą lawinowo liczbę nowych przypadków koronawirusa.

Krajowe media informują, że policjanci i inne służby mundurowe w ciągu kilku ostatnich dni wypisały dziesiątki tysięcy mandatów niefrasobliwych Polakom, którzy nie chcą zakładać maseczki w miejscach publicznych. Jednak to nagranie zarejestrowane przez przechodnia jest zwyczajnie porażające. Tak zakończyła się interwencja policji wobec człowieka, który nie miał założonej maseczki!

Tak wyglądała interwencja policji wobec mężczyzny bez maseczki ochronnej! Nagranie z policjantami w roli głównej trafiło do sieci!

Okazuje się, że funkcjonariusze nie mieli litości wobec mężczyzny, który nie zastosował się do obowiązującego nakazu zasłaniania ust i nosa. Reakcja policjantów na widok człowieka była natychmiastowa.

Nagranie wrzucili do sieci administratorzy portalu TKO, to materiał jednego z mieszkańców Olsztyna. Policjantka w trakcie jazdy radiowozem zauważyła mężczyznę bez maseczki i próbowała wylegitymować człowieka, pytając dlaczego nie nosi maseczki. Mężczyzna ją zwyzywał, a potem rzucił się do ucieczki!

Policja zaczęła ścigać mężczyznę, zatrzymała go, po czym używając siły fizycznej i obezwładniając go wsadziła do radiowozu i zawiozła na komendę.

„36-latek został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty: znieważenia funkcjonariusza na służbie oraz naruszenie nietykalności. Do zarzucanych mu czynów się nie przyznał i nie złożył wyjaśnień. Po zakończeniu czynności mężczyzna otrzymał od giżyckich policjantów maseczkę ochronną, w której zasłaniając usta i nos opuścił budynek komendy. Nie kwestionował jej stosowania – wyjaśniła asp. Iwona Chruścińska z giżyckiej komendy "Faktowi 24", cytowana przez Pikio.

Jak informował portal "Życie ": NIETYPOWY APEL PAPIEŻA FRANCISZKA. NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH SŁÓW. GŁOWA KOŚCIOŁA PORUSZYŁA NIEZWYKLE WAŻNY TEMAT DLA WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE

Przypomnij sobie: ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ZAPOWIADA OGROMNE ZMIANY W SYSTEMIE ODPROWADZANIA SKŁADEK. PROJEKT WJEDZIE W ŻYCIE W NAJBLIŻSZYCH TRZECH LATACH

Portal "Życie " pisał również: PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI NIE NAPAWA OPTYMIZMEM. W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH SPADNIE ŚNIEG. POLACY ZACZYNAJĄ OBAWIAĆ SIĘ NADEJŚCIA SROGIEJ ZIMY