Od wielu lat najstarsza warstwa społeczeństwa ma się w naszym kraju zdecydowanie najgorzej - porażająco niskie renty i emerytury ledwo pozwalają seniorom na pokrycie podstawowych potrzeb, nie wspominając nawet o przyjemnościach.

Nie pomaga w tym fakt, że społeczeństwo w Polsce stale się starzeje - oznacza to, że emerytów przybywa, a zaczyna brakować osób, które mogą pracować na ich świadczenia. W ostatnich latach władze naszego kraju starają się jednak polepszyć sytuację najstarszych rodaków i wychodzą im naprzeciw, zapowiadając coraz to nowe świadczenia i dodatkowe wypłaty.

Wygląda na to, że seniorzy ponownie będą mieli powody do radości!

Nowe świadczenia pomogą w polepszeniu sytuacji najstarszych

Na przestrzeni najbliższego roku najstarsi Polacy będą mogli spodziewać się na swoich kontach dodatkowych pieniędzy.

Już w listopadzie znaczna część emerytów otrzyma od ZUS jednorazową "czternastkę" w wysokości 1022 złotych. Co ważne, świadczenie w pełnej kwocie trafi tylko do tych seniorów, których emerytura nie przekracza 2416 złotych na rękę. Emeryci ze świadczeniem do 3438 złotych otrzymają nieco skromniejszy dodatek, wyliczony na zasadzie "złotówka za złotówkę", natomiast najbogatsi seniorzy ze świadczeniem powyżej 3438 złotych - nie otrzymają "czternastki" wcale.

Wiosną 2022 roku emeryci otrzymają natomiast "trzynastkę" - świadczenie stałe i równe dla wszystkich seniorów niezależnie od dochodu. W 2022 roku wyniesie ono - według ekspertów Instytutu Emerytalnego - prawdopodobnie 1085 złotych na rękę.

Czy te świadczenia pomogą skutecznie polepszyć jakość życia seniorów w Polsce?

Zobacz także: Ola Kwaśniewska i Kuba Badach razem na imprezie. Jak oni na siebie czule patrzą! Fani są zachwyceni

Może cię zainteresować: Asystentka jednej z najpopularniejszych dziennikarek na świecie ujawnia szczegóły współpracy. Fani nie spodziewali się tego

Pisaliśmy również o: Małgorzata Rozenek – Majdan ponownie w podróży. Znowu spotkały ją ekstremalne przygody. Fani drżą z niepokoju