Krzysztof Kowalewski urodził się w 1937 roku, a zmarł 2021 roku. Był dłogoletnim partnerem Ewy Wiśniewskiej, a jej siostra Małgorzata Niemirska również para się aktorstwem. Syn Krzysztofa Kowalewskiego Wiktor, urodzony w 1967 roku obecnie przebywa za granicą, a mieszka tam od 1981 roku. Na stałe zamieszkał wraz z rodziną w Los Angeles i pracuje w branży komputerowej.

To dlatego na grobie Krzysztofa Kowalewskiego panuje nieporządek?

Syn aktora Wiktor Kowalewski wraz z rodziną mieszka w Stanach Zjednoczonych. Poza branżą komputerową, Wiktor Kowalewski jest trenerem żeńskiej drużyny piłkarskiej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Sacha Kowalewski (@sachafoo7)

Jego córka, a wnuczka zmarłego w tym roku aktora Sacha Kowalewski, swój warsztat aktortski szlifowała na Ruskin School od Acting, co zaowocowało rolą w filmie "Proceder" z 2019 roku.

Mieszkają daleko od kraju, w którym spoczywa ich ojciec, dziadek, teść... Media donoszą, że na grobie Krzysztofa Kowalewskiego panuje nieporządek, co wymaga podjęcia natychmiastowego sprzątania. Czy to znaczy, że grobem Krzysztofa Kowalewskiego nie ma komu się zająć?

Aktor zmarł 6 lutego 2021 roku w wieku 83 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się dopiero 19 marca w piątek, o godzinie 11:30 w kościele Środowisk Twórczych na warszawskim Placu Teatralnym.

Zmarły spoczął w rodzinnym brobie na warszawskich Starych Powązkach, a wcześniej miała miejsce kremacja. Nie podano do publicznej wiadomości, jaka była przyczyna śmierci artysty. Jak podaje "Super Express", jego mogiła jest zaplamiona woskiem spływającym ze zniczy, nie ma na niej umieszczonych eleganckich napisów, a zamiast nich znajduje się tam mała tabliczka informacyjna...

źródło: Super Express

Aktor spoczął w grobie swojej mamy Elżbiety Kowalewskiej, która także była aktorką, oraz ojca Cypriana zamordowanego przez NKWD jako więzień w Starobielsku.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Czy ulubiona wnuczka królowej Elżbiety II przejmie królewskie obowiązki? To jej książę Filip zostawił fortunę. Ekspert nie ma wątpliwości

Zerknij: Instytucje państwa będą miały większą kontrolę nad naszymi zarobkami? Do Sejmu trafił projekt ustawy. Czego dokładnie dotyczy