Dziś Dzień Dziecka, z tego też powodu ojciec prezydenta Andrzeja Dudy udzielił wywiadu dziennikarzom Super Expressu. W rozmowie wyjawił kilka faktów z dzieciństwa swoje syna i opowiedział o tym, kim Andrzej Duda chciał zostać, gdy był jeszcze dzieckiem.

Jakim dzieckiem był prezydent Andrzej Duda?

Obecnie trwa druga kadencja prezydentury Andrzeja Dudy. Zanim polityk został prezydentem naszego kraju pełnił funkcję europosła, a także był zaangażowany w pracę kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Co takiego skłoniło Andrzeja Dudę do wybrania drogi polityka i czy faktycznie zawsze o tym marzył?

Profesor Jan Tadeusz Duda w wywiadzie dla Super Expressu wyznał, że mały Andrzej Duda wcale nie było aniołkiem, często zdarzało mu się psocić. Uwielbiał także wycieczki ze swoim ojcem. Razem często wybierali się w góry, a profesor Duda zaznacza, że uwielbiał pokazywać świat swojemu dziecku.

Czy polityka od zawsze była jego marzeniem?

- Byłem ojcem pasjonatem, bardzo mnie jego wychowywanie angażowało. Andrzej jako mały chłopczyk miał chyba ze trzy resoraki. Uwielbiał się nimi bawić. I chciał zostać kiedyś kierowcą. Razem też się bawiliśmy. To był świetny czas, będę go bardzo miło wspominał – wyznał profesor Jan Tadeusz Duda podczas rozmowy.

Okazuje się zatem, że Andrzej Duda nie marzył od dziecka o karierze politycznej, a miał zupełnie inne zainteresowania! Spodziewaliście się tego?