Tak smutnej wiadomości chyba nikt się nie spodziewał. Jak podają media, zmarł Witold Aszurak, który to od wielu lat był deklarowanym przyjacielem Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyzna przebywał obecnie w kolonii karnej na Białorusi i tam też zmarł.

Bardzo smutne wiadomości!

Jak podaje portal Lelum, Witold Aszurak został skazany na pięć lat więzienia, a była to kara między innymi za jego udział w zamieszkach, a także za to, iż prawdopodobnie dokonał ataku na jednego z funkcjonariuszy tamtejszej policji.

Witold Aszurak trafił do kolonii karnej dokładnie 18 stycznia tego roku, zmarł natomiast 21 maja, w chwili śmierci miał 50 lat. Pogrzeb mężczyzny odbył się natomiast 26 maja. Jako oficjalną przyczynę zgonu podaje się natomiast zatrzymanie akcji serca.

Premier zabrał głos

Warto zaznaczyć, że mężczyzna był ogromnym patriotą, a dodatkowo bardzo mocno związany był z Polską. Z tego też powodu premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie śmierci mężczyzny.

– Łączę się w bólu i modlitwie z Rodziną zmarłego Witolda Aszuraka, więźnia politycznego i wielkiego patrioty Białorusi, którego dziadek został zamordowany przez NKWD w Katyniu. Spoczywaj w pokoju wierny Przyjacielu Rzeczypospolitej! – napisał premier Mateusz Morawiecki na swoim Twitterze.

Na temat całej sprawy wypowiedziała się także Olga Sałomatowa z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jak dodaje kobieta, nie jest wykluczone, że do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Rodzina Aszuraka zaznacza, że nigdy nie miał on bowiem problemów zdrowotnych.

Jak informował portal "Życie": POMYŁKA W PROGRAMIE "DZIEŃ DOBRY TVN" NIE UMKNĘŁA CZUJNYM WIDZOM! NAGRANIE JEST OBECNIE HITEM INTERNETU

Przypomnij sobie: POLACY BARDZO KRYTYCZNIE SKOMENTOWALI OSTATNIE WYDARZENIA, KTÓRE BYŁY UDZIAŁEM SKOCZKÓW. POSZŁO O SZCZEPIONKI. PADŁY MOCNE SŁOWA

Portal "Życie" pisał również: CHWASTY W OGRODZIE NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ? PRACE OGRODOWE Z UŻYCIEM PRODUKTU Z KUCHENNEJ SZAFKI NIE BYŁY PROSTSZE. SODA OCZYSZCZONA TO ISTNE REMEDIUM

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZNANA AKTORKA WYJAWIŁA PRAWDĘ O SWOIM STANIE ZDROWIA! CO TAKIEGO DZIEJE SIĘ Z AGATĄ MŁYNARSKĄ I JAKIEJ POMOCY POTRZEBUJE