Jak udało się ustalić portalowi Wirtualna Polska, majątek państwa Morawieckich jest zapisany w 24 księgach wieczystych. Od 2013 roku Mateusz i Iwona Morawieccy zawarli podział majątku, zgodnie z którym premier nie musi już wykazywać w swoich oświadczeniach majątkowych nieruchomości należących do żony.

Majątek należący do Morawieckich jest jednak ogromny. Żona premiera jest właścicielką m.in. dwóch mieszkań na warszawskim Mokotowie, 15 hektarów ziemi we Wrocławiu, działki o wielkości pół hektara nad Bzurą, czy dwóch mieszkań i lokalu użytkowego w kamienicy przy rynku we Wrocławiu. Szacunki całkowitej wartości majątku premiera i jego żony to aż 40 milionów złotych!

Potężny majątek premiera Morawieckiego i jego żony. Małżeństwo posiada mieszkania, domy, hektary ziemi i oszczędności. Łącznie to nawet 40 milionów złotych

W najnowszym oświadczeniu majątkowym premiera (który jest też posłem) możemy znaleźć informacje o tym, że posiada on dwa domy o wartości 5 milionów złotych, a także mieszkanie w Warszawie o wartości 1,1 mln złotych, 2-hektarową działkę rolną o wartości 200 tysięcy złotych. Jest również współwłaścicielem segmentu o wartości 1,2 mln złotych.

Jednak wokół majątku Morawieckich toczy się wiele kontrowersji po tym, jak małżeństwo zawarło w 2013 roku umowę o podziale majątku. W ten sposób część majątku wypracowanego wspólnie trafiło do żony premiera. O wartości tych nieruchomości w oświadczeniu majątkowym premiera nie ma ani słowa.

Wirtualna Polska dotarła natomiast do tego, jakie dobra posiada Iwona Morawiecka i dziennikarze portalu uczynili to w ważnym celu społecznym – ujawnienie majątku żony premiera ma przeciwdziałać korupcji i zapewnić transparentność premiera.

W artykule znajdujemy jedynie majątek posiadany przez Iwonę Morawiecką na terenie Polski – są to informacje zawarte w polskich księgach wieczystych. Nie wiadomo zatem, czy żona premiera posiada majątek poza naszym krajem. Nie wiadomo również, czy żona premiera posiada majątek w gotówce.

Iwona Morawiecka jest w posiadaniu dwóch działek o łącznej powierzchni 15 hektarów przy ulicy Mokronoskiej we Wrocławiu. Szacunkowo wartość tego terenu to 12,8 mln złotych. Żona premiera posiada także kawalerkę o powierzchni blisko 53 mkw i 75-metrowe dwupokojowe mieszkanie we Wrocławiu przy ulicy Oławskiej. Kawalerka to koszt 494 tys. złotych, a większe mieszkanie jest warte 688 tys. złotych. Dodatkowo, żona premiera posiada również lokal użytkowy o wielkości 226,5 mkw i wartości 1,3 mln złotych.

W posiadaniu Iwony Morawieckiej jest również kawalerka w Muchoborze Wielkim pod Wrocławiem o powierzchni 29,4 mkw i wartości około 180 tysięcy złotych. Dodatkowo posiada też grunty orne o powierzchni 1,13 ha w Żernikach Wrocławskich o wartości 1,2 mln złotych, a także dwa mieszkania w Warszawie: o powierzchni 300 mkw i wartości blisko 5,5 mln złotych i drugie o wielkości 62,9 mkw i wartości 835 tysięcy.

Dodatkowo jest w posiadaniu gruntów ornych nad Bzurą w Brochowie o powierzchni 0,44 ha i wartości około 250 tysięcy złotych. Do wspólnego majątku Morawieckich należy natomiast segment o powierzchni 180 mkw we Wrocławiu o wartości 1,35 mln złotych.

Szacunkowa wartość nieruchomości Morawieckich to 31 mln 315 tysięcy złotych.

„Do tego doliczamy ok. 3,5 mln zł za nieruchomości, które Iwona Morawiecka sprzedała. Do tego dodajmy 4,93 mln zł, które Mateusz Morawiecki zadeklarował jako zgromadzone oszczędności, wierzytelność w wysokości 300 tysięcy zł oraz meble i sprzęt za ponad 300 tysięcy zł. To oznacza, że premier Polski i jego żona zgromadzili majątek w wysokości co najmniej 40 mln zł” – wyjaśniają dziennikarze WP.

Jak informował portal "Życie": SMUTNY FINAŁ POSZUKIWAŃ 11-LETNIEGO SEBASTIANA. CHŁOPCA NIE MA WŚRÓD NAS! POLICJA ZATRZYMAŁA SPRAWCĘ. ZNANA JEST MROCZNA PRZESZŁOŚĆ MĘŻCZYZNY

Przypomnij sobie: EDYTA GÓRNIAK OTRZYMUJE PROPOZYCJE WSPÓŁPRACY W ZNANYCH PROGRAMACH. ZA UDZIAŁ MA PROPONOWANE NIEBOTYCZNIE WYSOKIE SUMY. TO WRĘCZ NIE DO WIARY

Portal "Życie" pisał również: KRYSTYNA PAWŁOWICZ W MOCNYCH SŁOWACH ZWRÓCIŁA SIĘ DO ROBERTA LEWANDOWSKIEGO! SĘDZIA CHCE RADZIĆ SŁAWNEMU PIŁKARZOWI? POJAWIŁ SIĘ WAŻNY APEL

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SMUTNE KULISY PROGRAMU „NASZ NOWY DOM”! PODŁOŚĆ LUDZKA NIE ZNA GRANIC? PRODUKCJA PROGRAMU OTRZYMUJE KURIOZALNE WIADOMOŚCI. WŁOS SIĘ JEŻY NA GŁOWIE