Jak informuje portal Super Express, ojciec Tadeusz Rydzyk przechodzi teraz przez bardzo trudny czas w swoim życiu. Okazuje się bowiem, że znany zakonnik musiał pożegnać swojego brata z zakonu. Wczoraj, 25 maja zmarł ojciec Marian Sojka.

Ojciec Tadeusz Rydzyk pogrążony w smutku

- Trudno mi to mówić… Jakkolwiek zmagał się z poważną chorobą, a dla człowieka wierzącego jest nadzieja, nie chcieliśmy dopuścić do siebie, że tak się stanie – to słowa ojca Tadeusza Rydzyka przytoczone przez radiomaryja.pl.

Jak wskazał ojciec Tadeusz Rydzyk, ojciec Marian Sojka od dłuższego czasu potrzebował opieki lekarzy oraz pielęgniarek. Wczoraj podjęto decyzję o przewiezieniu zakonnika do hospicjum, bowiem jego stan uległ znacznemu pogorszeniu. Finalnie zakonnik zmarł.

Kim był ojciec Marian Sojka?

Ojciec Marian Sojka przyszedł na świat w 1959 roku, a już od czasów liceum był przekonany, że zostanie zakonnikiem. Finalnie jednak zadecydował o wyborze swojej drogi kapłańskiej, kiedy w jego parafii rekolekcje prowadzone były przez redemptorystów. Sam został zakonnikiem w 1978 roku.

Na samym początku był wikariuszem w jednej z parafii w Zamościu, a następnie rozpoczął studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, na którym to wybrał kierunek historia Kościoła.

Po ukończeniu studiów ojciec Marian Sojka postanowił wrócić do Polski. Na samym początku pracował w Warszawie, a potem w Toruniu, Krakowie oraz Skarżysku – Kamiennej. W 2011 roku postanowił jednak zamieszkać w Toruniu.

Po zamieszkaniu w Toruniu ojciec Marian Sojka rozpoczął współpracę z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Zakonnik pracował w Radiu Maryja, a także pełnił funkcję dyrektora biblioteki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej prowadzonej przez ojca Tadeusza Rydzyka. Ponadto ojciec Marian Sojka został dyrektorem muzeum „Pamięć i Tożsamość”.

Jak informował portal "Życie": W MEDIACH ZAWRZAŁO, MICHAŁ SZPAK NIE BĘDZIE JUŻ TRENEREM W "THE VOICE". ALICJA SZEMPLIŃSKA WYZNAŁA, CO SĄDZI O CAŁEJ SPRAWIE

Przypomnij sobie: MAFFASHION MA PROBLEMY Z TELEWIZJĄ POLSKĄ? STACJA ZAŻĄDAŁA SPROSTOWANIA I PRZEPROSIN PO KOMENTARZU SZAFIARKI O JACKU KURSKIM I RAFALE BRZOZOWSKIM

Portal "Życie" pisał również: DO PROKURATURY WPŁYNĘŁO ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA. STANOWISKO TELEWIZJI POLSKIEJ W TEJ SPRAWIE ZASKOCZYŁO WIELE OSÓB

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NA TEN MOMENT MARTA KACZYŃSKA CZEKAŁA OD WIELU LAT! ZNANA PRAWNICZKA NARESZCIE JEST W PEŁNI SZCZĘŚLIWA