Mimo upływu czasu nadal nie milkną komentarze na temat wyborów kopertowych, które miały zostać zorganizowane w ubiegłym roku, a które finalnie się nie odbyły. Jak doskonale wiemy, w ostatnich dniach do sprawy postanowiła powrócić Najwyższa Izba Kontroli.

NIK wraca do sprawy wyborów

Jak przekazały media, wczoraj prezes Najwyższej Izby Kontroli poinformował, że złożył zawiadomienie do prokuratury, która ma wszcząć postępowanie dotyczące wyborów korespondencyjnych. Jak zaznaczył prezes NIK zawiadomienia dotyczą przede wszystkim ministrów Jacka Sasina oraz Mariusza Kamińskiego, a także szefa KPRM Michała Dworczyka oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

Jak informuje portal Goniec, sprawa zawiadomienia złożonego przez prezesa NIK została także poruszona we wczorajszym wydaniu „Wiadomości”. Materiał na ten temat przygotował dziennikarz Telewizji Polskiej – Dominik Cierpioł.

Nietypowa postawa Telewizji Polskiej

Okazuje się jednak, że cały materiał opierał się przede wszystkim na obronie obecnej partii rządzącej oraz tłumaczeniu, czemu w ubiegłym roku finalnie nie doszło do wyborów korespondencyjnych i co było tego powodem.

Jak wskazuje portal Goniec, Dominik Cierpioł próbował wytłumaczyć, że działania podjęte wówczas przez premiera Mateusza Morawieckiego było wymuszone wyższą koniecznością.

Wiele osób zaskoczonych jest takim wydźwiękiem materiału przedstawionego przez Telewizję Polską i mocną próbą obrony rządu oraz wytłumaczeniem przed Polakami postępowaniem władz, które jak dziś wiemy, niekoniecznie uwzględniało najlepsze rozwiązania. Jak zatem zakończy się cała sprawa?

Jak informował portal "Życie": W MEDIACH ZAWRZAŁO, MICHAŁ SZPAK NIE BĘDZIE JUŻ TRENEREM W "THE VOICE". ALICJA SZEMPLIŃSKA WYZNAŁA, CO SĄDZI O CAŁEJ SPRAWIE

Przypomnij sobie: MAFFASHION MA PROBLEMY Z TELEWIZJĄ POLSKĄ? STACJA ZAŻĄDAŁA SPROSTOWANIA I PRZEPROSIN PO KOMENTARZU SZAFIARKI O JACKU KURSKIM I RAFALE BRZOZOWSKIM

Portal "Życie" pisał również: KSIĘŻNA KATE MA POWODY DO WIELKIEGO WSTYDU? TO, CO NA WIZJI POWIEDZIAŁ CZŁONEK JEJ NAJBLIŻSZEJ RODZINY MOŻE WYWOŁAĆ ZAMIESZANIE NA BRYTYJSKIM DWORZE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NA TEN MOMENT MARTA KACZYŃSKA CZEKAŁA OD WIELU LAT! ZNANA PRAWNICZKA NARESZCIE JEST W PEŁNI SZCZĘŚLIWA