Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że Beata Szydło otrzymała powołanie do zupełnie nowej funkcji. Jak się bowiem okazuje, była pani premier zajmie miejsce w Radzie Muzeum Auschwitz – Birkenau. Jednak nominacja ta odbiła się sporym echem.

Wiele głosów dotyczących nominacji Beaty Szydło

Jak podaje portal Super Express, wiadomość o nominacji Beaty Szydło na jedno ze stanowisk w Radzie Muzeum Auschwitz – Birkenau spowodowało niemałe oburzenie wśród dotychczasowych członków rady. Cztery spośród dziewięciu osób podały się bowiem do dymisji, bowiem uznały, że taki krok jest pierwszym krokiem w kierunku upolitycznienia instytucji.

Teraz okazuje się, że głos w całej sprawie zabrali byli więźniowie obozu Auschwitz – Birkenau. Wystosowali oni bowiem list do samego premiera, w którym zaznaczyli poparcie dla byłej premier.

Ważny list

- Premier Szydło stawała po stronie Więźniów i ich rodzin, również wtedy kiedy było to politycznie bardzo niewygodne. Jej m.in zawdzięczamy upamiętnienie podobozu Auschwitz w Brzeszcze-Budy oraz spowodowanie budowy Muzeum Pamięci o Mieszkańcach Ziemi Oświęcimskiej, nad którego ekspozycją obecnie trwają intensywne prace. Dlatego z nadzieją przyjęliśmy decyzję o powierzeniu jej członkostwa w tym ciele doradczym Ministra – brzmi fragment listu.

Co więcej, osoby podpisane pod listem zaznaczyły, że kwestia upolitycznienia Muzeum w Oświęcimiu trwa już od kilku lat. Zaznaczono bowiem, że poczynania osób, które zarządzają instytucją są dalekie od jego misji, a kierują się w stronę polityki.

Beata Szydło / YouTube:  Kancelaria Premiera
Beata Szydło / YouTube: Kancelaria Premiera

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEBAWEM POJAWI SIĘ NOWY PROGRAM RZĄDU. POLACY MOGĄ SPORO ZYSKAĆ? KOGO OBEJMIE NOWE 500 PLUS

O tym się mówi w Polsce: ZDENERWOWANI RODZICE MIELI DOŚĆ I OPUBLIKOWALI W SIECI ZDJĘCIE DOTYCZĄCE DZIECKA. ICH ZDANIEM NAUCZYCIEL NIESPRAWIEDLIWIE OBNIŻYŁ OCENĘ NA TEŚCIE

Z życia gwiazd: OGROMNE PORUSZENIE W MEDIACH! IDA NOWAKOWSKA ZASKOCZYŁA FANÓW I POKAZAŁA ZDJĘCIA SYNKA